Zima 2022

11. 2. 2022 Silnice a krosy

9.1. Iberacaja 10km Valencia-59.místo-10km-29:39min.

6.2. Cross della Vallagarina-12.místo-9,1km-28:35min.

Dlouhou zimní přípravu si vždycky rád zpestřím nějakým závodem. Proto jsem na začátku ledna odcestoval do slunné Valencie, která je v běžeckém světě proslulá rychlými tratěmi a ideálními běžeckými podmínkami. V neděli 9.1. jsem se postavil na start desetikilometrové trati. A byl to pořádný fičák. Doběhl jsem hluboko ve startovním poli, na 59.místě s časem 29:39 min. Na české poměry možná slušné, na evropské to je opravdu slabý průměr. Osobně jsem s výkonem nebyl vůbec spokojený, jediné plus je prolomení hranice 30 min. po dlouhé době. Závod se mi tedy moc nepovedl, vše jsem si vynahradil v místních kavárnách a po příjezdu domů pokračoval v přípravě.

Na začátku února jsem odcestoval do italského Rovereta, které je dějištěm tradičního závodu v přespolním běhu. Závod je situován do blízkosti místních vinic, kterými se probíhá. Musím konstatovat, že po dlouhé době jsem byl po závodě spokojený. Ačkoliv jsem v některých pasážích trpěl kvůli tomu, že jsem si vzal velké hřeby do treter a místy se běželo po dost ztvrdlém povrchu, tak jsem měl z běžeckého projevu radost. Vybojoval jsem 12.místo v čase 28:35min. Trať měřila 9,1km.