O Týmu


STANOVY

Tým Podlysáci vznikl v roce 2010 na Ostravici (okres Frýdek-Místek) a název je odvozen od Lysé hory, která je nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd a nachází se v katastru naší obce.

Od roku 2013 fungujeme jako občanské sdružení a od roku 2014 jsme vedeni jako spolek.

Tým „vymysleli“ Jan a Jakub Zemaníkovi. Impulsem pro vznik týmu byly extrémní závody, které jsou v Beskydech pořádány – Lysacup, Beskydská sedmička, 5 beskydských vrcholů či Adrenalin cup. Běháme ale i závody na dráze či na silnici.

Základ týmu tvoří tři členové. Jan Zemaník (1990), Jan Michna (1990) a Jakub Zemaník (1995). Honza a Honza začínali někdy okolo roku 2004 s atletikou v TJ Slezan Frýdek-Místek, nyní se Honza Zemaník věnuje extrémním závodům a je součástí reprezentačního týmu OpavaNet/Tilak/Merida, Honza Michna se věnuje především horolezectví a je členem horolezeckého oddílu Tatran Havířov. Jakub začal s atletikou v roce 2006 rovněž v TJ Slezan a od roku 2011 je členem AK SSK Vítkovice, běhá tratě od 800 do 3000 m.

V týmu jsou i další členové, bez jejichž jednorázové účasti (MTB, paragliding, kajak) bychom se nemohli účastnit závodů dvojic či štafet. Pokud by se někdo chtěl stát naším členem, tak jej rádi v týmu uvítáme.

Chceme ukázat, že sport pro mladé může být životním stylem na rozdíl od řady lidí, kteří tráví čas nicneděláním.

V kontaktu jsme podle potřeby, v době přípravy na závody častěji. Trénujeme většinou individuálně, každý je zaměřen na jinou disciplínu. Společně trénujeme či se vydáváme o víkendech na treky a jiné outdoorové akce. Víceméně se vše točí okolo běhání a hor.

EXTRÉMNÍ ZÁVODY ŠTAFET

IMG_2461

Štafetový tým vznikl taktéž v roce 2010 a při své premiéře, vybojoval na extrémním závodě štafet Adrenalin Cup 16. místo! Adrenalin Cup se stal naším tradičním závodem, kterého se snažíme účastnit každý rok, v posledních letech jsme se postavili také na start štafetového závodu Bobr Cup nebo Katusha.

V roce 2013 jsme navázali spolupráci s ,,domácí,, firmou Ruma sport, kterou nyní na štafetových závodech reprezentujeme!

NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY

  • Katusha 2014 – 2. místo
  • Free Litovel Bobr Cup 2013 – 6. místo
  • Adrenalin Cup 2014 – 9. místo

 Podlysáci.cz