Víkend ve znamení národních šampionátůV sobotu 15.4. se uskutečnily hned dva národní šampionáty- v silničním půlmaratonu v Pardubicích a horském skyrace na Ještědu. Na obou jsme měli zastoupení.

Kuba bojoval v ulicích Pardubic o svůj první titul na této distanci, leč průběh tomu vůbec neodpovídal. Největší favorit Jiří Homoláč měl v polovině trati na Kubu náskok zhruba 40 vteřin a vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto. Avšak náskok se v druhé polovině trati rapidně ztenčoval, načež došlo kolem 19.kilometru v dostihnutí Jirky Homoláče. Kuba se v závěrečném kilometru odhodlal ke konečnému trháku a v cíli na Pernštejnském náměstí mohl oslavovat titul v čase 66:59 hod. V celkovém hodnocení se umístil na 7.místě.

Honza srdnatě bojoval na MČR ve Skyrace. Trať s parametry 22km/1390m+ byla zároveň i nominací na MS. Ve velké konkurenci, která se pod Ještědem sešla, vybojoval 16.místo v čase 2:06:08 hod. Honza zhodnotil své účinkování takto: Na Ještěd jsem odjížděl s ambicí bojovat stejně jako loni v top 10. Konkurence byla opravdu veliká a trať byla náročná. Od startu se mi neběželo úplně dobře, ale v sebězích jsem se cítil dobře a v půlce závodu měl první desítku na dohled. V druhé běhavé části mi to však moc nesedlo a hodně jsem zpomalil a do cíle už se dost protrápil.