STRC Kros Motol


2. 11. 2015 Silnice a krosy

Kros v Motole je nádherný, zato pekelně těžký. Hlavní závod na osm kilometrů se skládá ze čtyř dvoukilometrových okruhů, kde si člověk ani na chvíli neodpočne. Chvíli z kopce a pak zase do kopce a když už se trochu rozběhneš příjde zase kopec, změny tempa jsou znát a právě tohle dělá tento kros jedinečným.

Nedělní finále letošního ročníku Salomon Trail Running Cupu přineslo velkou bitvu a přehlídku českých běžeckých špiček. Těžko byste u nás našli lépe obsazený závod, než právě v Motole. Bojovat s konkurencí jsme do Prahy odjeli také, Kubajs v roli jednoho z favoritů a KiliJanek chtěl být také u toho, i když je to na něj moc moc krátké a rychlé.

motol2

Jak to nakonec dopadlo?

První ze čtyř kol podle zvyku napálil silničář Jiří Homoláč, těsně za ním visela trojka všestranný Vít Pavlišta, už spíš vrchař Ondřej Fejfar, dráhař Jakub Zemaník. V půlce druhé rundy se vpředu zformovala pětka Homoláč, trailař Robert Krupička, Fejfar, Zemaník, výrazně odpadl Pavlišta. A poslední dva okruhy to řezali vedle sebe. Nahoru získával Krupička, dolů Fejfar, postupně lehce ztrácel dráhař Zemaník.

„Nikdo neměl šanci zkoušet nástupy, šli jsme všichni naplno,“ shodli se hrdinové nádherného souboje. Až v posledním kopci šli dopředu Krupička s Fejfarem. „Věděl jsem, že pokud vydržím až sem, dám do toho všechno,“ říkal vítěz Krupička (25:47) za Salomonu. „Parádní závod, do kopce už jsem nestačil,“ přiznal druhý Fejfar v barvách Inov-8. „Jsem po prvním soustředění v začátku přípravy, ještě něco mi na ně hlavně v kopcích něco chybí,“ dodal třetí Homoláč z adidasu.

Kubajs nakonec čtvrtý (třetí v kategorii) v čase 26:10 min. „Byl to velmi těžký kros na golfovém hřišti. Trať měla dvě stě padesát metrů převýšení, běželo se nahoru – dolů bez nějakých rovnějších úseků. Vzhledem k tomu, že to byl můj první kros v mužské kategorii, myslím si, že čtvrté místo je dobrý výsledek.“

KiliJanek sedmnáctý což mu možná v součtu výsledků vynese nějaké hezké umístění v celkovém pořadí v kategorii, takže spokojenost!

motol1

motoljan

STARŠÍ AKTUALITY

26. 2. 2024 Rohalovská 10
31. 1. 2024 Cross della Vallagarina
11. 1. 2024 Silvesterlauf Peuerbach
25. 9. 2023 Bronz na Běchovicích
17. 9. 2023 Zámecká 5
12. 6. 2023 Rozhovor s Peterem Ďurcem
14. 5. 2023 Vojkovice-Pískovna
30. 4. 2023 Veřovská desítka
všechny články
Podlysáci.cz