Silvestrovský běh Hrabovou

2. 1. 2016 Silnice a krosy

Poslední den v roce 2015 jsme si zazávodili na tradičním Silvestrovském běhu Hrabovou. Mráz ani opožděný start (cca o půl hodiny) neměl na výsledky žádný vliv a na 9,5 km dlouhé trati padaly skvělé časy! Sešla se skvělá konkurence a ostře sledovaný byl hlavně souboj Kubajse s Honzou Frišem (účastníkem Mistrovství Evropy v hale 2015 na 1500m). Kuba však prokázal skvělou formu a zvítězil s velkým přehledem, navíc v traťovém rekordu 28:17 min. (3:02 min/km), který se bude do budoucna už těžko překonávat. Druhý  byl se ztrátou 1:21 min. Honza Friš a třetí Roman Hurtík, který běžel těsně nad 30 min. Výborné výkony podali také 4. Jan Zemaník (Salomon – 31:01) a 5. Jan Fousek (MK Seitl Ostrava – 31:07), když spolu bojovali téměř celý závod bok po boku. Závod byl rekordní i z pohledu účastnického, na start se postavilo bezmála 200 běžců!