Půlmaratón Ústí nad labem

22. 9. 2020 Silnice a krosy Závody

V sobotu 19.9. se konal v Ústí nad Labem půlmaratón pod hlavičkou Runczechu. I v těchto těžkých dobách se podařilo zorganizovat velkou akci na špičkové úrovni. Já, jelikož jsem plánoval na jaře debut na této trati, jsem hledal podzimní závod a Ústí byla jasná volba. Tento závod je součástí projektu Euroheroes, tudíž se závodu účastní pouze Evropané a pro domácí běžce to je skvělá příležitost zaběhnout si kvalitní časy.

Ačkoliv trať nepatří mezi super rychlé, traťák je zde 59:14 min. Je to ještě z doby, kdy se závodu účastnili běžci z Afriky. V den závodu bylo celkem teplo a na trati byly pasáže, kde foukal protivítr. Po startu se utrhla vedoucí skupinka, jejichž tempo jsem neakceptoval a radši si běžel podle sebe. Naštěstí jsem během závodu neměl žádnou krizi, držel jsem se v rozmezí 3:05-3:15/km. Celou trasu jsem běžel v podstatě sólo a zhruba od 15.kilometru už jsem věděl, že budu rád když nastolené tempo vydržím. Do cíle jsem doběhl na 7.místě, respektive 2.místě mezi Čechy v čase 1:07:27 hod. Závod vyhrál Bohdan-Ivan Horodyskyi v čase 1:03:54, z naších běžel skvěle Vít Pavlišta, který si zaběhl osobní rekord, který má hodnotu 1:04:48hod.

Takže jsem rád, že jsem si vyzkoušel co tato půlmaratónská distance obnáší a ujistil se , že se dá relativně úspěšně absolvovat i z mého tréninku na 5-10km. Čas samozřejmě není bůhvijaký, ale jsem přesvědčen, že příště poběžím lépe.