Pražský maraton


9. 5. 2018 Jan Zemaník Silnice a krosy Závody

V neděli 6.5 jsem se postavil na start svého druhého silničního maratonu. Cíle byly jasné, zaběhnout osobák a zabojovat o co nejlepší umístění mezi českými běžci, jelikož v rámci Pražského maratonu se konalo také MČR v maratonu.

Po loňské zkušenosti z Bratislavy, kde jsem úvod přepálil, jsem začal tentokrát rozvážněji a první desítka byla relativně na pohodu, do půlmaratonu za 1:15.53 jsme ještě běželi ve skupince, pak už se to rozpadlo a každý si běžel svoje. Krom jedné krize, která přišla někde kolem 28 km se běželo dobře a docela se mi i dařilo držet rovnoměrné tempo. I přes relativně teplé počasí, což moc nemusím, jsem finišoval v osobáku 2:33.16 hod, na celkovém 25.místě a 7.místě mezi českými běžci. Poslední dva kiláky jsem měl ještě sil na rozdávání, takže nějaká rezerva tam určitě byla, což je pro mě skvělá motivace a znamení, že pod 2:30 hod. to snad někdy půjde!

Třeba zase příští rok, teď už ale krátký odpočinek a zlehka přejdu do přípravy na horské závody, na které se už opravdu moc těším. Prvním velkým závodem bude Poludnica Run na začátku června v Nízkých Tatrách!

Podlysáci.cz