Olympia-Alm Crosslauf-Mnichov

14. 11. 2016 Jakub Zemaník Silnice a krosy Závody

V sobotu 13.11. se konal v olympijském parku v Mnichově kros a tento se závod se mi jevil jako skvělá průprava na nadcházející MČR v krosu. V den závodu byla celkem zima a pod mrakem, ale na závod nakonec vysvítilo slunce. Běželo se na členitém 1,1 km dlouhém okruhu a ve startovce byli přihlášení celkem borci. Já jsem se od začátku závodu držel vpředu a nikam se moc nehnal. Tempo bylo celkem trhané, jednou se běželo volněji, pak zato běžci z Afriky vzali a pole se rychle trhalo. Ve finiši jsem vybojoval 3.místo, na vítězného Němce jsem ztratil 7 vteřin. Po závode jsem byl trochu zklamaný, neboť jsem se úplně nekousl, ale 3.místo je taky hezké. Byl to perfektní test před republikou, která se koná již tuto sobotu v Praze.