Mistrovství Evropy v krosu


13. 12. 2015 Silnice a krosy Závody

Kubajs vybojoval skvělé 15. místo na ME v krosu ve Francii. Je to obrovský úspěch nejen pro Kubu, ale i pro celou českou atletiku!

Již potřetí za poslední tři roky jsem startoval na Mistrovství Evropy v krose a tentokrát se šampionát konal na jihu Francie v městě Hyéres. Trať byla situována na dostihovém závodišti a přilehlém okolí. Jednalo se o rovinatou trať s pár uměle navršenými kopečky. Evropský šampionát v krosu je jeden z nejnabitějších závodů v Evropě, co se konkurence týče. Poměří si zde síly běžci, kteří běhají 800 až 10 000 m.

Já jsem letos běžel poprvé v kategorii do 23 let, kde nás čekala 8 km dlouhá trať. Běželo nás kolem 70, takže start byl trošku nervozní a každý sprintoval dopředu, aby si zajistil dobrou pozici ve startovním poli. Od předešlých let, kdy jsem začátek běžel opatrněji, jsem to letos narval hned od startu a běžel trochu víc vepředu. Takže jsem se pohyboval někde uprostřed velkého klubka běžců a čekal, kdy přijde krize :-D. Naštěstí, ale žádná velká krize nepřišla, a tak jsem se postupně prokousával dopředu. Nakonec jsem vyběhl na cílovou rovinku a vyždímal ze sebe všechno, co šlo a vyšlo to na hezké 15. místo.

Když se podíváte na výsledky, tak zjistíte, jak malé rozestupy mezi běžci jsou. Od 10. místa mě dělily 4 vteřiny, ale za mnou dobíhali borci také se vteřinovými odstupy, takže ve finiši si můžete polepšit, respektive pohoršit o 5-6 míst, což už je dost. Před závodem jsem tajně doufal v umístění kolem 30. místa, takže 15. místo mě naprosto překvapilo. Zřejmě jsem měl dobrý den!

Nepojmenovaný 1

Podlysáci.cz