MČR v přespolním běhu

24. 11. 2016 Silnice a krosy

Letošní MČR v přespolním běhu bylo opravdu náročné.  Kopcovitá trať na golfu v Motole, která byla díky deštivému počasí hodně bahnitá a uklouzaná, dala zabrat všem běžcům. Ve hře byly nejen mistrovské tituly a medaile, ale také nominace na Mistrovství Evropy v krosu v italském Chia (Sardinie). Jakub Zemaník se pral s jeho nepříliš oblíbenou tratí statečně a nakonec nestačil pouze na Jirku Homoláče a skončil na desetikilometrové trati druhý v čase 32:38 min. Druhé místo celkově, ale první místo v kategorii do 23 let zajistilo Kubovi start na Mistrovství Evropy v krosu, které se uskuteční 11. prosince na Sardinii.

mcrkros16b

Jan Zemaník se postavil po mnoha letech na start Mistrovského závodu a obsadil v konkurenci více než čtyřiceti běžců 24. místo v čase 35:51 min. Anička ve starších žákyních také zabojovala a doběhla na opravdu náročné tříkilometrové trati 17.místě.