KTRC Praha a Poludnica Run


9. 6. 2018 Jan Zemaník Horské běhy Silnice a krosy

Poslední dva víkendy byly ve znamení závodů. V neděli 27. května jsem startoval na pražském city trailu, který se koná v okolí Petřínské rozhledny. Už jsem zde jednou běžel (2016) a hodně se mi tento závod líbil. Necelých deset kilometrů je opravdu výživných, běží se na dva okruhy, které jsou zvlněné a určitě nejsou zadarmo. V cíli jsem bral druhé místo za výborně běžícím Tomem Macečkem v čase 38:52 min.

Hned další víkend jsem se postavil na start Poludnica Run v Nízkých Tatrách. Díky účasti amerického běžce Haydena Hawkse přilákal tento horský půlmaraton slušnou konkurenci. Trať běhavá, ale místy hodně drsná ve spojení s nepříjemným vedrem dala mnoha účastníkům pořádně zabrat. Já jsem se po celý závod pohyboval kolem třetího místa, bohužel zlomovým okamžikem se stal dvacátý kilometr, kde mi neuvěřitelně došlo a v pasáži, kde se dalo hodně získat, jsem hodně ztratil…Do cíle jsem nakonec došel na sedmém místě v čase 2:24 hod.

Bohužel se na mém výkonu podepsalo obrovské vedro a dusno, tyhle podmínky vůbec nemusím a nedaří se mi v nich běhat žádné slušné výsledky. Jinak by bylo určitě na čas hluboko pod 2:20 hod a boj o bednu, tak třeba zase někdy jindy!

Podlysáci.cz