Zimní běžecký kemp v Beskydech


11. 1. 2016 Jan Zemaník Ostatní

Ve dnech 8.-10.1.2016 proběhl náš historicky první tréninkový víkend přímo na Ostravici. Nástin tréninku a samotná teorie byla zaměřena hlavně na úspěšné absolvování zimních závodů a přípravě na novou sezónu. Jako základna nám posloužilo Rekreační centrum Sepetná situované přímo pod Lysou horou.

Pátek – během odpoledne (od 15 hod.) proběhlo setkání účastníků a za svitu čelovek jsme se vydali pohodovým tempem na Lysou horu a vychutnali si skvělé večerní výhledy. Večer byl ve znamení teorie tréninku, vhodného stravování a vybavení.

Sobota – po snídani následovala hlavní objemová fáze, zvolili jsme beskydskou klasiku Smrk-Lysá v nízkých tepech, tak jak by to mělo správně v přípravném období být. Odpolední výklus po rovině (9 km) a následná regenerace (bazén, vířivka, parní sauna) zakončila fyzicky náročný den. Večer byl ve znamení promítání ze španělské Zegamy a afrického Kilimanjara. 

Neděle – ranní výklus (lehký běh v mírně kopcovitém terénu 8km), praktická ukázka strečinku a posilování s Kempinátorem byla zlatým hřebem celého víkendu!

Partnery běžeckého víkendu v Beskydech byli: Rekreační centrum Sepetná, Lifefood, Světběhu a Ruma Sport

 

 

 

 

Podlysáci.cz