Salomon Slezský maraton 2014


25. 8. 2014 Horské běhy

Lysohorský čtyřlístek byl peklo, co si budem povídat, byl to záhul jako prase a tělo dostalo pořádně zabrat! Trvalo skoro více než týden než jsem se dal pořádně do kupy, v podstatě jsem jen chodil, klusal nebo jezdil na kole – žádné velké běhání se nekonalo…Na Slezský maraton jsem se však i přesto těšil a chtěl jsem ho pojmout jako poslední větší proběhnutí před CéCéčkem kolem Blancu.

V sobotu ráno se na startu sešla opravdu spousta běžců, počasí se zdálo být mnohem přívětivější než při čtyřlístku, takže to vypadlo na hezké proběhnutí v okolí Dolní Lomné, kde byl start i cíl závodu.

Start závodu jsem asi jako většina závodníků, tak trochu prokecal a z ničeho nic už jsme běželi vstříc prvnímu kopci – Kozubové. První kilometry ještě pár srandiček a hecování s kamarády a v půli kopce už jsem si běžel-šel to svoje. A tak to bylo po nové trase závodu až do cíle. Bylo opět moc fajn znát celou trasu, kterou jsem si prošel s účastníky Salomon-Suunto víkendu, který se konal v červenci přímo v Dolní Lomné. Celá trasa byla až na pár prudkých stoupání hodně rychlá a běhavá, zpestřená několika záživnými seběhy a docela velkými rozbahněnými úseky a přesně tohle mě baví, takže jsem si celý závod pořádně užil!

Bylo také moc hezké, že se na trati objevili lidé, kteří přišli fandit a povzbudit všechny závodníky, což bylo moc super, protože tohle se u nás moc nevidí. Samotného běžce to nesmírně povzbudí a běží se mu mnohem lépe, i když třeba už moc nemůže!

smstupne14

Letošní Slezský maraton se tedy opět hodně povedl, po třetím místě z prvního ročníku a ,,bramborovém,, čtvrtém místě z minulého roku, se mi tentokrát podařilo zvítězit! Bohužel se časy z předešlých ročníků nedají porovnávat, protože trať byla pokaždé jiná, proto tedy doufám, že trasa zůstane do budoucna stejná a rozhodně bude co překonávat!

Poděkování patří Honzovi Weberovi za super zorganizovaný závod a všem ostatním za super atmosféru!!!

STARŠÍ AKTUALITY

4. 6. 2024 Poludnica Run
21. 4. 2024 Ještěd Skyrace
26. 2. 2024 Rohalovská 10
31. 1. 2024 Cross della Vallagarina
11. 1. 2024 Silvesterlauf Peuerbach
25. 9. 2023 Bronz na Běchovicích
17. 9. 2023 Zámecká 5
12. 6. 2023 Rozhovor s Peterem Ďurcem
všechny články
Podlysáci.cz