Rohalovská desítka


6. 3. 2022 Závody

Jakub-1.místo-30:55min.

Jan-18.místo-36:37min.

V Prusinovicích se konal již 29.ročník Rohalovské desítky. Mezi běžci na Moravě je to pojem. Jarní klasika na náročné kopcovité trati po které se v minulosti proháněly africké hvězdy, ale i mnoho špičkových běžců z České republiky, Slovenska, Ukrajiny, Polska apod., rovněž se pyšní vysokou účastí běžců všech věkových kategorií a výkonností. Všechno podtrhuje bezchybná organizace a vynikající guláš.

Z pátku na sobotu v Beskydech sice napadalo zase množství čerstvého sněhu a ještě v Bystřici pod Hostýnem jsme se strachovali o stav vozovky, po které se poběží, nicméně v Prusinovicích nebylo po sněhu ani vidu, ani slechu a dýchlo na nás jarní počasí. Co částečné komplikovalo závod ,byl protivítr.

Kuba se objevil v Prusinovicích poprvé, takže nevěděl jaká trasa ho přesně čeká, ale nad ničím nepřemýšlel a běžel si svoje tempo. V cíli dokázal stlačit čas pod 31min. Výsledný čas činí 30:55 min. a připisuje si zde premiérové vítězství. Janek se po Pražské stovce vrátil na kratší tratě a vybojoval 18.místo v čase 36:37min.

Podlysáci.cz