Regensburg, Huelva, Zlatá Tretra

27. 6. 2018 Atletika Závody

Začátek června byl nabitý, co se závodů týče. Prioritou pro mě byla pětka v Huelvě, tudíž jsem uvítal možnost startoval 3.6. v Regensburgu, kde jsem se postavil na trať 1 500 m. Běželo se odpoledne kolem 15 hod. a bylo vedro, tak jsem byl rád, že jsem to nějak doběhl v průměrném čase 3:53.76 min. na 6.místě. Byl jsem z toho tepla úplně vyždímaný. O pár dní později jsem cestoval na jih Španělska do Huelvy, kde jsem startoval na pětce. Běželo se až v 21:30 hod., už bylo chladněji, takže jsem si říkal, že to je dobré. Zaměřil jsem se na jednoho Švýcara se kterým jsem běžel loni v Karlsruhe a řekl si, že toho se budu držet. Nebyl to dobrý nápad. Závod jsem rozběhl strašně rychle, první kolo za 60 sekund, kilometr za 2:40 min a to jsem byl spíše vzadu. Takže jsem logicky zvolnil, všichni se přes mě přehnali a já od dvojky běžel sám. Ještě trojkou jsem probíhal za 8:24, ale to už jsem si vybíral daň za přepálený začátek. V cíli nakonec 14:09.49 min. Je to sice 2. nejrychlejší čas kariéry, ale spokojeny jsem rozhodně nebyl.

O pět dnů později se už rozcvičuji v Ostravě s cílem spravit si chuť na Zlaté tretře, kde běžím 3 000m. Běžet na Zlaté tretře v hlavním programu byl můj sen od dob, kdy jsem se  jako malý kluk chodil dívat na Tretru se všemi jejími hvězdami. Nejvíc mě imponovalo vítězství Craigga Mottrama na 5km, kde porazil Tariku Bekeleho. V té době jsem nemohl uvěřit tomu, že běloch dokáže poražet afričany. Dost nostalgie, ve 20:10 hod. stojím na startu trojky a běží se. První kilometr se držím za Honzou Frišem, probíháme za 2:41 a totálně zametáme. Honza kape, já jdu před něho, snažím se tlačit tempo, co to jde. Těch zbývajících 5 kol mě dost bolelo, v cíli na časomíře 8:09.63 min., 20.místo. Díru do světa jsem neudělal no…tak snad příště.

V pátek mě čeká pětka na PTS v Šamoríně a v neděli  Extraliga v Ostravě, kde poběžím trojku nebo 1 500m, tak uvidíme.