Red Bull Éléments

20. 9. 2018 Jan Zemaník Extrémní závody

Tak to trochu narychlo jsem se stal členem českého týmu ČEZ Group, který jel do francouzského Annecy na extrémní závod  Red Bull Eléments. Tento štafetový závod (plavání, běh, pragliding, MTB) je sice trochu ve stínu slavného Dolomitenmanna, ale co se týče náročnosti, určitě se mu může rovnat. Do Francie jsme odjížděli v silném složení – plavec Jan Micka (12.místo na Olympiádě v Riu), paraglidista Stanislav Mayer ( 10. místo na Red Bull X-ALPS), biker Martin Stošek (3.místo na akademickém MS) a jako běžec já Honza z Beskyd. Navíc s námi cestoval i tým z České televize, který celou akci dokumentoval.

Na startu se sešlo asi 100 štafet a už před závodem bylo cítit, že máme silný tým, který bude bojovat o nejvyšší příčky. A taky že jo, plavec Honza Micka mi předával štafetu na prvním místě! Čekalo mě necelých 12 km běhu se zhruba 2000 m převýšení. Od jezera Annecy na vrchol La Tournette (2351m), první část běhavá, ta druhá už v suti a ve skalách, závěr na lanech a žebříku, o jedno místo jsem pohoršil, ale i tak jsem předával štafetu na druhém místě (1:40 hod. šestý nejlepší čas).

Standa i Martin předvedli ve svých disciplínách skvělé výkony a druhé místo udrželi! Skvěle zajel i další český tým, který skončil na třetím místě a na vyhlášení vítězů byly české vlajky opravdu vidět.

Byl to obrovský zážitek se skvělou partou a bylo mi ctí být součástí takové týmu. Výzva do příštího roku je jasná – Dolomitenmann!!!