Ondřejnický horský půlmaraton


11. 10. 2016 Jan Zemaník Horské běhy

Bylo to těžké a rychlé, ale opět se skvělým výsledkem! Klasická Ondřejnická patnáctka se protáhla na horský půlmaraton, přidala jak na délce tak i na obtížnosti a opravdu jsem se moc těšil. Z aktuálně sedmi ročníků jsem nevynechal ani jeden a dalo by se říct, že jsem tady začínal s horským běháním. Trat je docela specifická, startuje se do prudké sjezdovky, druhé stoupání na Skalku dá taky pořádně zabrat a potom, potom se musí běžet a to hodně rychle, pokud chce člověk v tomto závodě jakkoliv uspět. Poslední dva ročníky jsem tady skončil těsně druhý, letos se sešla opravdu skvělá konkurence a počasí závod také ztížilo, jelikož se poprvé v historii tohoto závodu běželo na sněhu! Díky plošné těžbě dřeva bylo na mnoha úsecích hodně bahna, takže se v něm běželo doslova po kotníky viz úvodní fotka.

dsc_9187

(foto Lukáš Podolák)

Úvodní sjezdovku jsem nepřepálil a tradičně ji z poloviny vyšel, Licháč utekl klasicky hned na začátku a já běžel bok po boku s Ondrou Fejfarem skoro až do poloviny stoupání na Skalku. Tam jsem mu doslova ušel a vytvořil si mírný náskok, který jsem následující kilometry pouze udržoval. Na dlouhých táhlých stoupáních jsem čekal, že mě Ondra doběhne, vždyť zhruba na patnáctém kilometru jsem ho měl kousek za sebou a následná běžecká pasáž nahrávala spíše v jeho prospěch.

celadnanasenhu

(foto Ladislav Adámek)

Poslední kilometry mi však náramně sedly a bez sebemenší krize jsem právě zde, začal svůj náskok navyšovat. Tuhle pasáž už jsem měl hodně zažitou, takže jsem přesně věděl, kde zvolnit a kde naopak přidat, prostě paráda! Je to přesně ta část závodu, kde nesmí běžec polevit a vypadnout z tempa, jinak hodně ztratí, v lepším případě hodně získá! Do cíle jsem nakonec doběhl v čase 1:38 hod. tři minuty za Tomášem Lichým a tři minuty před Ondrou Fejfarem. Samozřejmě velká spokojenost, jelikož se mi běželo opravdu skvěle a druhé místo na domácí půdě se taky počítá!

dsc_0468

(foto Lukáš Podolák)

cekadnastomem

(foto Ladislav Adámek)

celadnabedna

(foto Ladislav Adámek)

Doufám, že mi zdraví i čas dovolí postavit se příští rok na start po osmé! Teď už ale směřuji trénink a přípravu na listopadovou Hornickou 10, Velkou Kunratickou a MČR v krosu.

STARŠÍ AKTUALITY

4. 6. 2024 Poludnica Run
21. 4. 2024 Ještěd Skyrace
26. 2. 2024 Rohalovská 10
31. 1. 2024 Cross della Vallagarina
11. 1. 2024 Silvesterlauf Peuerbach
25. 9. 2023 Bronz na Běchovicích
17. 9. 2023 Zámecká 5
12. 6. 2023 Rozhovor s Peterem Ďurcem
všechny články
Podlysáci.cz