Novinka Aero Glide!


5. 4. 2023 Ostatní

Na jaro s novým silničním modelem Salomon Aero Glide
Běhat po asfaltu není přirozené! Odrovnáš si nohy a budou tě bolet kyčle a kolena! Samozřejmě, že by bylo ideální běhat po měkkých lesních cestách nebo po trávě, ale ne každý má tu možnost! Asfalt, beton a vydlážděné chodníky jsou všudypřítomné a člověk se jim zejména ve městech nevyhne. Nevadí, stačí si pořídít kvalitní silniční obuv a jeden takový model bych vám rád představil.

Salomon jde do nadcházející sezóny s novým modelem Aero Glide. Tato robustní objemovka vypadá určitě na víc než na uváděných 254 gramu, ale pravdou je, že jakmile si je potěžkáte, budete překvapeni, jak jsou lehké. Technologii Reverse Chambers poznáte na každém kroku, při běhu jde cítit plynulý přechod do odrazové fáze. Přední část boty je dost široká, takže poskytuje skvělou stabilitu a pata je dobře fixovaná.

S robustním tlumením člověk ani nepozná, že běží po tvrdém povrchu. Komfort a pohodlí jsou tady na prvním místě.  Hned na prvním běhu poznáte, že jde o klasickou objemovku, která vám prokáže dobrou službu v dlouhých bězích po asfaltce. Při rychlejších tempech mě osobně silné tlumení celkem překáželo, chyběl mi těsnější kontakt s povrchem.  Párkrát jsem zavítal i do lehčího terénu, ale s tímto modelem  si budete připadat trochu jako slon v porcelánu.

Za mě tedy pohodlná silnička, která vám zpříjemní kvantum asfaltových kilometrů, které vás v blížícím se jaru čeká.

STARŠÍ AKTUALITY

26. 2. 2024 Rohalovská 10
31. 1. 2024 Cross della Vallagarina
11. 1. 2024 Silvesterlauf Peuerbach
25. 9. 2023 Bronz na Běchovicích
17. 9. 2023 Zámecká 5
12. 6. 2023 Rozhovor s Peterem Ďurcem
14. 5. 2023 Vojkovice-Pískovna
30. 4. 2023 Veřovská desítka
všechny články
Podlysáci.cz