ME ve Skyrunningu


16. 9. 2019 Horské běhy

Letošní Mistrovství Evropy ve Skyrunningu se konalo v Itálii, startoval jsem na trati ultra i sky. Dva náročné závody ve dvou víkendech byla výzva, ale věřil jsem, že jsem dobře připraven a že budu na obou závodech bojovat o TOP 10. Realita však byla jiná, po skvělém Jesenickém maratonu jsem byl docela rozsekaný a utlumený, výkonnost i forma šla rapidně dolů a na obou závodech to bylo znát.

Maga Ultra Skymarathon

Maga nezklamala a nabídla jeden z nejtěžších horských závodů, které si v Itálii můžete zaběhnout. Závod mi bohužel úplně nesedl a zaběhl jsem mimo své možnosti, i když 12. místo vypadá taky hezky.

První kopec jsem ještě dal v pohodovém tempu a šetřil síly, pak to ovšem moc nešlo a hlavně v sebězích jsem hodně ztrácel. Do cca poloviny závodu jsme šli všichni čeští kluci spolu, tam kde mi kluci utekli v seběhu, dotáhl jsem je v kopci nahoru. Za nejvyšším bodem závodu Pizzo Arera (2500m) jsem však výrazně ztratil a začal boj o dokončení, což se povedlo, ale ztráta v cíli na kluky byla obrovská…

Každopádně jsme si užili skvělý horský závod v nádherném prostředí, skvělou organizací a hezkou atmosférou.

La Veia Skyrace

Věděl jsem, že letní forma je pryč, tak jsem závod rozběhl hodně rozvážně a čekal, jak se to bude dál vyvíjet. První polovina byla náročná, ze začátku sice běhavá, pak ale přišel výstup na nejvyšší bod závodu Cima Verosso (2444m), kde jsem hodně vymrzl a snad poprvé v životě si na takto krátkém závodě oblékl povinnou bundu. V těžkém seběhu jsem bohužel ztratil a v druhé hodně běhavé části už jsem se běžecky hodně trápil a v cíli z toho bylo 30. místo.

I když se mi výsledkově moc nedařilo, byly to dva skvělé italské víkendy, korunované týmovým třetím místem na ME ve Skyrunningu! Díky za tu možnost být u toho!

Po závodech jsem trochu odpočíval a turistikoval v oblasti Zermattu a Chamonix, počasí vyšlo parádně a teď už se těším na další závody!

Letos asi už nic velkého, snad jen Hornická desítka a nějaký kros. Původně jsem chtěl zabojovat o MS v horském maratonu v Argentině, bohužel nominace byla opět fraška a tým byl v podstatě na začátku léta již postavený, bez možnosti to nějak ovlivnit…

Hlavně se chci tedy pořádně připravit na příští sezonu, kdy chci opět zabojovat o nějaké hezké výsledky!

STARŠÍ AKTUALITY

26. 2. 2024 Rohalovská 10
31. 1. 2024 Cross della Vallagarina
11. 1. 2024 Silvesterlauf Peuerbach
25. 9. 2023 Bronz na Běchovicích
17. 9. 2023 Zámecká 5
12. 6. 2023 Rozhovor s Peterem Ďurcem
14. 5. 2023 Vojkovice-Pískovna
30. 4. 2023 Veřovská desítka
všechny články
Podlysáci.cz