ME ve Skyrunningu

16. 9. 2019 Horské běhy

Letošní Mistrovství Evropy ve Skyrunningu se konalo v Itálii, startoval jsem na trati ultra i sky. Dva náročné závody ve dvou víkendech byla výzva, ale věřil jsem, že jsem dobře připraven a že budu na obou závodech bojovat o TOP 10. Realita však byla jiná, po skvělém Jesenickém maratonu jsem byl docela rozsekaný a utlumený, výkonnost i forma šla rapidně dolů a na obou závodech to bylo znát.

Maga Ultra Skymarathon

Maga nezklamala a nabídla jeden z nejtěžších horských závodů, které si v Itálii můžete zaběhnout. Závod mi bohužel úplně nesedl a zaběhl jsem mimo své možnosti, i když 12. místo vypadá taky hezky.

První kopec jsem ještě dal v pohodovém tempu a šetřil síly, pak to ovšem moc nešlo a hlavně v sebězích jsem hodně ztrácel. Do cca poloviny závodu jsme šli všichni čeští kluci spolu, tam kde mi kluci utekli v seběhu, dotáhl jsem je v kopci nahoru. Za nejvyšším bodem závodu Pizzo Arera (2500m) jsem však výrazně ztratil a začal boj o dokončení, což se povedlo, ale ztráta v cíli na kluky byla obrovská…

Každopádně jsme si užili skvělý horský závod v nádherném prostředí, skvělou organizací a hezkou atmosférou.

La Veia Skyrace

Věděl jsem, že letní forma je pryč, tak jsem závod rozběhl hodně rozvážně a čekal, jak se to bude dál vyvíjet. První polovina byla náročná, ze začátku sice běhavá, pak ale přišel výstup na nejvyšší bod závodu Cima Verosso (2444m), kde jsem hodně vymrzl a snad poprvé v životě si na takto krátkém závodě oblékl povinnou bundu. V těžkém seběhu jsem bohužel ztratil a v druhé hodně běhavé části už jsem se běžecky hodně trápil a v cíli z toho bylo 30. místo.

I když se mi výsledkově moc nedařilo, byly to dva skvělé italské víkendy, korunované týmovým třetím místem na ME ve Skyrunningu! Díky za tu možnost být u toho!

Po závodech jsem trochu odpočíval a turistikoval v oblasti Zermattu a Chamonix, počasí vyšlo parádně a teď už se těším na další závody!

Letos asi už nic velkého, snad jen Hornická desítka a nějaký kros. Původně jsem chtěl zabojovat o MS v horském maratonu v Argentině, bohužel nominace byla opět fraška a tým byl v podstatě na začátku léta již postavený, bez možnosti to nějak ovlivnit…

Hlavně se chci tedy pořádně připravit na příští sezonu, kdy chci opět zabojovat o nějaké hezké výsledky!