ME družstev Bydhošť


5. 9. 2019 Atletika Závody

V polské Bydhošti se konalo v termínu 9.-11.8. Mistrovství Evropy družstev. Jo, před dvěma lety se tady konalo ME do 23 let na které jsem splnil limit a nakonec kvůli zranění nikam nejel, takže až nyní jsem se mohl proběhnout po modrém oválu tamního stadionu.

Konečně jsem taky šel na start s vědomím, že nejsem totální looser a že můžu dopadnout líp než poslední. Jasně, Wanders, Crippa nebo Petros jsou jiná liga, ale pak už to bylo trochu vyrovnanější. Po úvodní seznamovacím kilometru se Wanders rozhodl, že je rozklusaný dost a vzal za to. Pole se dost roztrhalo. V cílovce foukal protivítr, navíc nepříjemné dusno…

Zavěsil jsem se za nějakého Řeka, ten mi to odtáhne a v posledním kole mu naložím. Předběhli jsme ještě navíc dva odpadlíky, kteří nevydrželi tempo tria Wanders-Crippa-Petros. V cíli nakonec 7.místo, po diskvalifikaci Petrose 6.místo a pár bodů pro tým v čase 14:12.93 min.

Poláci atletiku milují. To je fakt. Z atmosféry jsem byl nadšený. Je rozdíl jestli člověk závodí před prázdnými tribunami nebo před mnohatisícovým publikem. V Polsku nebo v Německu na atletiku chodí desetitisíce lidí, to je něco neuvěřitelného. Taky ovšem mají silné osobnosti na které jsou náležitě hrdí. Tady v Česku jsou taky skvělé mítinky ( Zlatá Tretra, Memoriál Josefa Odložila), loni byl v Ostravě Kontinentální pohár, ale taková návštěvnosti zde není. V čem je zakopaný pes?

Foto: Aleš Graf
Podlysáci.cz