Madeira – zahrada Evropy


31. 3. 2017 Jan Michna Cestování

Madeira je malým portugalským ostrovem ležícím asi 1000 km vzdušnou čarou od Lisabonu. Mezi cestovateli je známá díky své krásné a jedinečné přírodě, dobrému vínu a vynikajícímu jídlu.

My jsme si při cestě na Madeiru udělali jednodenní mezipřistání v Lisabonu. Prošli jsme se kolem řeky Tajo, projeli si město legendární tramvají č.28 a večer zavítali do centra města. Následující den ráno jsme pokračovali směr Madeira, kde začalo naše týdenní dobrodružství.

 Tamější letiště patří k jednomu z deseti nejnebezpečnějších na světě, což se nám potvrdilo. Při letu tam se pilotům v husté mlze a silném větru nepodařilo nadvakrát přistát, a tak jsme letěli zpět do Lisabonu. Počasí se na ostrově mění doslova z minuty na minutu. Když jsme v Lisabonu dosedli, na Madeiře už svítilo sluníčko a tak jsme dotankovali a obratem letěli zpět. Na letišti jsme si půjčili auto a dalších 7 dní se proháněli po úzkých a nekonečně klikatých cestách.

Hned první den jsme nelenili a vydali se na procházku k nejvýchodnějšímu cípu ostrova. Poloostrov Ponta de Sao Lourenco jsme zastihli při západu slunce. Následoval přejezd do Funchalu, hlavního města, kde jsme byli ubytovaní. V následujících dnech jsme vyráželi na výlety a projeli ostrov doslova křížem krážem. Navštívili jsme řadu turisticky atraktivních míst, pochutnávali si na zdejších rybích dobrotách a kochali se nádhernou květenou. Závěrem je nutné dodat, že Madeira určitě stojí zato.

Podlysáci.cz