Ledolezecká sezóna 2015


30. 4. 2015 Tatry

Přestože začátek ledna u nás vypadal spíš jako sychravý podzim, nežli tuhá zima, rozhodli jsme se trošku zariskovat a vyrazili jsme za letošními prvními ledy do Velké Studené doliny. Celou cestu na Slovensko vydatně pršelo a v každém z nás začal postupně hlodat červík pochybností, zda jsme udělali dobře. Naštěstí se ukázalo, že naše cesta nebyla marná, poněvadž s rostoucí nadmořskou výškou se déšť měnil ve sněžení a my tak mohli z Hrebienku šlapat po kolena ve sněhu a občas zapadnout až po pás. Vylezli jsme Veverkov ľadopád, což byl slibný úvod do ledolezecké sezóny.

Ani v únoru jsme nenechali ležet cepíny a mačky ladem. Nejprve jsme navštívili Velickou dolinu, kde jsme vylezli Orolínův ľad, který byl okořeněn převislým odtrhem. Poté jsme se přemístili k Velké Studené dolině, kde jsme vylezli Velké Zahrádky.

Na začátku března jsem vytáhl kámoše Heča na rychlovýlet do Bielovodské doliny. Vylezli jsme Mrozekov ľad, Adin úsmev a Kaskády. Ledy už byly poznamenané vyššími teplotami a velkou fluktuací lezců v této lokalitě, přesto jsme si pěkně zalezli.

Podlysáci.cz