KTRC Ještěd

20. 9. 2016 Jan Zemaník Horské běhy Závody

V neděli 18. září se konal v Liberci další závod série Kilpi Trail Running Cup, který byl letos také součástí Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series a reparát za nepovedený jarní Ještěd SkyRace vyšel tentokrát na jedničku! Loni se mi zde podařilo zvítězit, letos mě čekala o něco delší (21 km), přesto pořád běhavější trať. Z Beskyd je to pod Ještěd pěkný kousek, a tak jsme spolu s Tomem Lichým a dalšími beskyďáky vyrazili už v sobotu dopoledne a cíl byl jasný – posbírat co nejvíce předních umístění, nejlépe všechny! Počasí po celou dobu nevlídné, mlhavé, deštivé, prostě pravé podzimní. Vůbec mi to však nevadilo, jelikož tyhle podmínky mám moc rád. Trochu jsem se však obával orientace na trati, jelikož mlha byla opravdu velká a tak tak bylo občas vidět několik metrů před sebe. Ovšem závod byl opravdu parádně značený a na většině zásadních míst byli pořadatelé, kteří závodníky poctivě směrovali.

ktrcjested3

(foto ktrc.cz)

Úvodní stoupání mi celkem sedělo, bylo prudké, po sjezdovce a první dva kiláky jsem měl Licháče nadohled. Pak se ovšem projevily Tomovy rychlostní kvality a na běhavých úsecích mi naděloval pěknou sadu. Já jsem odběhl myslím, dobrý závod a v cíli se radoval z druhého místa v čase 1:40 hod. (Licháč 1:37 hod.) Beskydskou nadvládu ještě potvrdil Vítek Otevřel na třetím a Marek Czeczotka na čtvrtém místě.

ktrcjested

Další zastávkou bude 8.10. můj oblíbený  závod na Čeladné (letos prodloužený na 21 km)