Ještěd SkyRace


18. 4. 2017 Jan Zemaník Horské běhy

Dva týdny po maratonu v Bratislavě se mi na Ještěd popravdě moc nechtělo. V horách jsem letos nenaběhal moc kilometrů a loni to tady nedopadlo moc podle představ. Nejdřív jsem nechtěl jet vůbec, pak jsem to přehodnotil a chtěl si udělat tréninkový víkend mimo Beskydy. Pár dní před závodem jsem si však uvědomil, že závod je nejlepší trénink a že Ještěd SkyRace poběžím – tréninkově, bez ambic.

20170415_105849

(foto Roman Koravský)

Počasí dobré, podmínky skvělé, profil trati vyhovující – zařadil jsem se na startu tak do páté řady a těšil se na parádní proběhnutí! A ejhle první kilometry na pohodu sedly, v úvodní sjezdovce jsem dotáhl první desítku, v následném seběhu skoro samotné čelo závodu. Pak jsem běžel dlouhou dobu s Tomem Macečkem a udržoval tempo tak akorát a dokonce to přitom stačilo na to, abychom se dotáhli na druhého Licháče. V druhé polovině už jsem si věřil trochu více a přidal do běžeckého a hlavně chodeckého úsilí! Vyplatilo se, v seběhu z Ještědu jsem se dotáhl na Toma Lichého a následující poslední výstup jsme už šli/běželi společně.

NIK_0587

(foto Lukáš Podolák)

NIK_1603

(foto Lukáš Podolák)

Rozhodující byl poslední úsek na Ještěd v kamenech, kde jsem se dostal před Toma a šel jsi svoje až do cíle. Po loňském seběhnutí z trati, právě v závěrečné části závodu jsem si tentokrát dával velký pozor, abych se do cíle dostal po té správné stezce a povedlo se! Když jsem se v polovině náročného seběhu otočil a viděl, že mám náskok, byl to hezký pocit. Druhé místo v čase 2:04 hod. je pro mě hodně super výsledek, absence tréninku v kopcích, zejména seběhy a prudké výběhy byly znát a je to třeba dohnat, ale o to větší radost z výsledku mám! Teď už je, ale opravdu třeba začít trénovat, jelikož na květnové Zegamě, by mi takovýto výkon k dobrému výsledku rozhodně nestačil..

IMG_1792

(foto Lukáš Budinský)

NIK_3936

(foto Lukáš Podolák)

Na závěr je třeba podotknout, že letošní ročník se opravdu povedl a i díky statutu MČR se zde sešla hezká konkurence. V republice není mnoho, tak špičkově zorganizovaných závodů a je vidět, že Honza Dušánek se opravdu snaží a dělá závod hlavně pro lidi! A co mě mile překvapilo byla atmosféra na trati, lidé opravdu fandili a vytvořili hezkou kulisu, která se taktéž u nás moc nevidí. A nesmím zapomenout ani na skvělé fotografy, tolik špičkových fotek neposbírám někdy ani za půl sezóny :-D

Podlysáci.cz