Grand Prix, Baráž a odpočinek

18. 9. 2018 Atletika Závody

V první polovině září mě čekaly dva celkem důležité závody: Birell Grand Prix v Praze a Baráž o postup do extraligy. Nejprve však k silniční desítce. Na tento závod jsem se dost těšil, protože se jedná o nesmírně rychlou desítku, kde se každoročně běhají světové výkony. Den před závodem se konala tiskovka( z té jsem byl nervoznější víc než ze závodu) a já směle prohlásil, že chci být nejrychlejším Čechem a očekávám čas okolo 29:30 min. A tak přesně se to i stalo. Běžel jsem bez hodinek, prostě na pocit. Odstartovalo se v 19:30 hod. a první kilometry přede mnou běžely ženy. :-D Tak to je super premiéra na závodech Runczechu. Naštěstí začaly kapat, to mě trochu povzbudilo, první polovinu trati jsem běžel ve skupince Evropanů a pár Japonců. Pětkou jsme probíhali 14:39 min. a zde pomalu začal souboj Zemaník-Homoláč. Jirka mi každou chvíli nastupoval, druhá polovina je navíc profilově trochu těžší, ale tak nějak jsem každý útok odrážel a jakmile jsme vběhli na poslední kilometr, kde mohutně fandili diváci, odhodlal jsem se ke spurtu a to už Jirka nemohl. :D Oba jsme se však vytáhli. na české poměry, k slušným časům: 29:30, resp. 29:37 min. Po doběhu následoval slavnostní ceremoniál, pozávodní tiskovka, rychle na dopingovku, večeře a následně doplnění vitamínu B. Co se týče organizace, divácké kulisy, tak závod na opravdu špičkové úrovni. Jsem rád, že jsem zde závodil.

V neděli 16.9. mě čekal poslední závod na dráze. A šlo o hodně, o udržení Vítkovic v extralize. Bohužel se nám to o půl bodu nepovedlo. Porazily nás družstva Kladna a Pardubic a  my sestoupili do 1.ligy. Na pětce jsem vyhrál, na 1500m jsem skončil 4. Nohy mě už bolely před pětkou, moc to nešlo, ono taky sezóna je dlouhá a já cítím, že jsem celkem unavený. Celkem dost.

Čekají mě zhruba dva týdny volnějšího režimu. Pochodím zas po beskydských kotárech, popřemýšlím o plánech na novou sezónu a od října začne zase kolotoč závodů, soustředění, školy, příprav na Ostravický kros. A na to se už těším!!!