Grand Prix, Baráž a odpočinek


18. 9. 2018 Atletika Závody

V první polovině září mě čekaly dva celkem důležité závody: Birell Grand Prix v Praze a Baráž o postup do extraligy. Nejprve však k silniční desítce. Na tento závod jsem se dost těšil, protože se jedná o nesmírně rychlou desítku, kde se každoročně běhají světové výkony. Den před závodem se konala tiskovka( z té jsem byl nervoznější víc než ze závodu) a já směle prohlásil, že chci být nejrychlejším Čechem a očekávám čas okolo 29:30 min. A tak přesně se to i stalo. Běžel jsem bez hodinek, prostě na pocit. Odstartovalo se v 19:30 hod. a první kilometry přede mnou běžely ženy. :-D Tak to je super premiéra na závodech Runczechu. Naštěstí začaly kapat, to mě trochu povzbudilo, první polovinu trati jsem běžel ve skupince Evropanů a pár Japonců. Pětkou jsme probíhali 14:39 min. a zde pomalu začal souboj Zemaník-Homoláč. Jirka mi každou chvíli nastupoval, druhá polovina je navíc profilově trochu těžší, ale tak nějak jsem každý útok odrážel a jakmile jsme vběhli na poslední kilometr, kde mohutně fandili diváci, odhodlal jsem se ke spurtu a to už Jirka nemohl. :D Oba jsme se však vytáhli. na české poměry, k slušným časům: 29:30, resp. 29:37 min. Po doběhu následoval slavnostní ceremoniál, pozávodní tiskovka, rychle na dopingovku, večeře a následně doplnění vitamínu B. Co se týče organizace, divácké kulisy, tak závod na opravdu špičkové úrovni. Jsem rád, že jsem zde závodil.

Foto: RunCzech

V neděli 16.9. mě čekal poslední závod na dráze. A šlo o hodně, o udržení Vítkovic v extralize. Bohužel se nám to o půl bodu nepovedlo. Porazily nás družstva Kladna a Pardubic a  my sestoupili do 1.ligy. Na pětce jsem vyhrál, na 1500m jsem skončil 4. Nohy mě už bolely před pětkou, moc to nešlo, ono taky sezóna je dlouhá a já cítím, že jsem celkem unavený. Celkem dost. 

Foto: Jiří Kottas

Čekají mě zhruba dva týdny volnějšího režimu. Pochodím zas po beskydských kotárech, popřemýšlím o plánech na novou sezónu a od října začne zase kolotoč závodů, soustředění, školy, příprav na Ostravický kros. A na to se už těším!!!

STARŠÍ AKTUALITY

4. 6. 2024 Poludnica Run
21. 4. 2024 Ještěd Skyrace
26. 2. 2024 Rohalovská 10
31. 1. 2024 Cross della Vallagarina
11. 1. 2024 Silvesterlauf Peuerbach
25. 9. 2023 Bronz na Běchovicích
17. 9. 2023 Zámecká 5
12. 6. 2023 Rozhovor s Peterem Ďurcem
všechny články
Podlysáci.cz