Dolomity – Cinque Torri


27. 8. 2013 Alpy

Cinque Torri je skupina několika skalních věží nacházejících se nad Cortinou d’Ampezzo. Jsou to vlastně takové vysokohorské skalky, které bývají za pěkného počasí doslova obsypány lezci a turisty. My jsme si zde vylezli několik vícedélkových cest a moc se nám tu líbilo, takže doufám, že jsme zde nebyli naposledy.

 

Torre Romana – Via del Diedro IV

Tato cesta je vlastně takovým spárokomínem, který je psán na čtyři délky, ale první dvě délky jdou bez problémů spojit. I když je to čtverka, nebyla zadarmo a místy jsme se i zapotili.

Cima Ovest – Via delle Guide III-IV

Jednoznačně nejpopulárnější lehčí vícedelková cesta na Cinque Torri, alespoň podle front, které jsme měli možnost u jejího nástupu vídět. A popravdě řečeno, není se čemu divit, za pěkného počasí z ní musejí být parádní výhledy do širokého okolí. My jsme sice ve frontě čekat nemuseli, zato jsme se moc při lezení nekochali, protože bylo zataženo a trošku i pršelo. Přesto pěkné lezení.

Torre Lusy – Via Lusy Pompanin IV-

Pohodová čtyřka s řadou možností zakládání a občas nějakou skobičkou. Nejvíc se nám ale líbilo slanění, které bylo opravdu vzdušné.

Podlysáci.cz