Archív aktualit 2010-2014


6. 2. 2015 Ostatní

Mistrovství Evropy v Krosu 14.12.2014

Kubajs doběhl na ME v krosu v Bulharsku na náročné trati v obrovské konkurenci na 52. místě v čase 21:34…Juniorská startovka měla 112 závodníků. Gratulujeme!!! .


Pražská stovka 5.-6.12.2014

ninaj: Na letošní Pražské stovce se mi opět zadařilo! Do cíle náročné, stotřicetikilometrové trasy jsem doběhl společně s Tomášem Bystřickým za 15:20 hod. na prvním místě. Trasa z Dobříše do Modřan nabídla místy dost extrémní podmínky, ale bavila a hodně se mi líbila! Definitivně jsem tak zakončil letošní úspěšnou sezónu a je na čase, připravit se na tu další, ve které se zaměřím výhradně na kratší závody v horách i na silnici. .


Mezinárodní kros Warandeloop 23.11.2014

V holandském Tilburgu vybojoval Kubajs skvělé čtvrté místo. Trať o délce 6,2 km zvládl za 19:36 min. a od bedny ho dělilo pouze 7 sec. ! ,,Byl to hodně těžký závod, několik přírodních překážek, ale i úsek s pískem. Celkem jsem si mákl, ale líbilo se mi to,, napsal Kuba bezprostředně po závodě. Dařilo se i ostatním českým juniorům Dominik Kubec 6. místo, Jan Friš 8. místo a Jáchym Kovář 15.místo .


Poslední letošní závody 18.11.2014

Aktuálně se chystáme na poslední letošní závody a závěr sezóny bude stát opravdu za to! Už tento víkend, v neděli 23.11 čeká Kubajse náročný kros v holandském Tilburgu a v prosinci, 14.12 jeden z vrcholů letošní sezóny – ME v krosu v bulharském Samokovu, což bude pro Kubu poslední velký závod v juniorském kategorii. Jan Zemaník bude startovat první prosincový víkend na tradiční Pražské stovce, jen pro zajímavost, letos už popáté a z jeho plánů na příští rok lze tušit, že to bude na delší dobu jeho poslední start na takto dlouhém závodě .


Festival Obzory a závěr sezóny 1.-2.11.2014

ninaj :Děkuji všem, kteří se v sobotu přišli podívat na moji přednášku o Skyrunningu na skvělé dvoudenní akci – Festival Obzory. A také musím zmínit nedělní Salomon Trail Running Cup v Motole, kde jsem zakončil letošní běžeckou sezónu třináctým místem Parádní a rychlá trať, příjemné prostředí a skvělá sportovní atmosféra! Shrnutí sezóny 2014 .


Hornická desítka 1.11.2014

Kubajs potvrdil skvělou formu a vybojoval při své premiéře v hlavním závodě Hornické desítky 3. místo v čase 30:35 min. Vítězem se stal ukrajinec Ruslan Pechnikov ve výborném čase 30:10 min. a druhé místo uhájil Volodymyr Lurchuk v čase 30:24 min..


Nominace na ME v krosu! 25.10.2014

V sobotu vyhrál Kubajs nominační závod ve Střelských Hošticích a zajistil si tak účast na prosincovém ME v krosu. Závod se koná 14. prosince v bulharském Samokovu..


5 BESKYDSKÝCH VRCHOLŮ 2014 – 1.MÍSTO!

ninaj:Příjemné počasí, zajímavá trasa a hlavně super parťák Tomáš Petreček. KB1 – Hrčava Trojmezí, KB2 – Kozubová, KB3 – Těšiňočka, KB4 – Kykulka, KB5 – Javorový. Závod byl náročný, ale zvládli jsme ho i díky chytrému postupu přes Lysou horu, kde jsme dali polévku a doplnili tekutiny .


Bobr Cup 2014

V sobotu 4.10 jsme v Litovli na Bobr Cupu 2014 obsadili 9.místo ze zhruba 250 startujících týmů. Za tým Ruma Sport startovali: Jakub Zemaník (běh-2.místo) – Martin Haman (MTB-13.místo) a Jonatán Šrámek (kajak-10.místo). Několik povedených záběrů najdete ve fotogalerii.


Ondřejnická patnáctka 4.10.2014

ninaj: V sobotu jsem vybojoval druhé místo na ,,domácí,, Ondřejnické 15, závodu zařazeného do seriálu Salomon Trail Running Cup a nutno dodat, že jsem zde startoval už popáté Nová, šestnáctikilometrová trať se líbila, oproti ročníkům předešlým o hodně méně asfaltu a více zábavy, stoupání navíc přidalo závodu na náročnosti!


NEZMAR SkyMarathon® 27.9.2014

ninaj: Počasí nezklamalo a bylo přesně podle mých představ, trať byla parádní a hodně bavila, jen ten desetiminutový kufr se už ke konci těžko doháněl a v cíli z toho bylo druhé místo. Na první místo nakonec chyběla necelá minutka, přesto potěšila hlavně poslední stíhací desítka v tom bahně za 44 min. Jinak skvělý závod, který se stejně jako Perun nadmíru povedl! Fotky najdetefotogalerii.


MČR družstev, MČR na silnici 27.-28.9 2014

Jakub v sobotu zvítězil na MČR družstev v Opavě, kde běžel 5000m a jako hostující závodník Sokol Opava se radoval i z mistrovského titulu družstev. O den později dokázal Kuba v Běchovicích zaběhnout skvělou desítku za 31:47 min., byl celkově třetí nejrychlejší Čech a první v kategorii juniorů s historicky šestým nejlepším juniorským časem!!!


Závody – podzim 2014

Sezóna ještě zdaleka nekončí a ta podzimní je nyní v plném proudu! V září jsou to ještě závody na dráze (Slezanská hodinovka nebo MČR družstev). Na konci září odstartuje první ročník Nezmar maratonu a v Praze se poběží MČR v silničním běhu na 10 km. Říjen patří tradičnímu Bobr Cupu, STRC Ondřejnické 15 a kvailifikaci na ME v krosu 2014. Držte palce ať nám zbytek sezóny výjde podle představ :-)


Katusha 13.9.2014 – 2.místo

Raketový závod v outdoorových disciplínách na Javorovém vrchu: běh do vrchu, paragliding a MTB- to je beskydská Katusha. Tým Podlysáků, ve složení Jan Zemaník (běh), Radim Kollega (paragliding) a Lukáš Konečný (MTB), obsadil na letošním ročníku 2. místo!!! .


Lezení v Dolomitech a ve Slovinsku – srpen 2014

jenda: Lezení v Dolomitech obrazem nalezente ve fotogalerii tady a fotky ze Slovinska najdete když kliknete tady .


The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc (CCC) 29.8.2014

ninaj:Letos se mi na Cécéčku opět nedařilo a závod je bohužel s DNF. Zhruba do poloviny závodu to vypadlo dobře a měl jsem našlápnuto k dobrému výsledku a času někde kolem 13 hodin, což by v cíli vyneslo umístění kolem první desítky, ale v ultra si člověk nic nenaplánuje a může se stát ledacos. I když jsem se snažil nic nepodcenit, zradil mě žalůdek a bylo po závodě… Pár slov k závodu tady .


Salomon Slezský maraton 16.8.2014

ninaj:V sobotu se mi podařilo zvítězit na Slezském maratonu. Tentokrát to nebyl takový boj jako na čtyřlístku, zejména díky počasí, které bylo tentokrát mnohem příjemnější! Slezský maraton byl posledním testem před závodem UTMB CCC v oblasti Mont Blancu, který startuje 29.8. v italském Courmayeur a cíl je v Chamonix. Stručná reportáž tady .


Dolomity – Lago Misurina 4-7.8.2014

jenda: Čtyřdenní lezecko-feratový výlet do Dolomit. Ubytování v kempu u Lago Misurina a za proměnlivého počasí vylezeny dvě feraty a dvě lezecké cesty. Popis cest a vrcholů na fotkách veFOTOGALERII .


Lysohorský čtyřlístek 2.8.2014

ninaj: MČR v Ultra-SkyMarathonu ,,domácí,, Lysohorský čtyřlístek mi vyšel na jedničku! V tropickém sobotním počasí se mi podařilo zdolat celý čtyřlístek nejrychleji, v cíli jsem se objevil jako první v čase 6:44 hod. !FOTO .


Letní tábor HO Tatran 25-27.7.2014

jenda, ninaj: PÁTEK-SOBOTA-NEDĚLE: VYLEZENO – VYBĚHNUTO – Žabí kôň, Volia veža, Rysy, Východná Vysoká, Ihla v Ostrve, Malý a Velký Ošarpanec a Kôprovský štít – MEGA VÍKEND V TATRÁCH! Více ve FOTOGALERII .


Zpod Lysé hory na MS juniorů v atletice – 22.MÍSTO!!! 13.-29.7.2014

Jakub Zemaník odcestoval spolu s českou reprezentací do amerického Eugene, kde se v posledních dnech připravoval na svůj závod – 10 000m. Ve středu ráno našeho času vybojoval časem 31:06min. hezké 22. místo z celkem 38 startujících!!! FOTO


SALOMON-SUUNTO víkend 18.-20.7.2014

ninaj: V Dolní Lomné, v Hotelu Pod Akáty se konal Salomon-Suunto víkend, který jsem pořádal ve spolupráci se salomon-run.cz! Po páteční ,,procházce,, na Skalku jsme si v sobotu dali celou trať Slezského maratonu a v neděli výklus! Účastníci měli možnost otestování hodinek Suunto Ambit a každý obdržel malou pozornost od firmy Salomon. Sešla se skvělá parta lidí a myslím, že to byl super zážitek pro všechny. .


Tandemový let v Beskydech 2014

ninaj V polovině června jsem dostal od kamaráda nabídku na tandemový let v Beskydech. Neváhal jsem ani minutu a podíval se na svět z ptačí perspektivy. Tímto také děkuji TandemLety.cz za nezapomenutelný zážitek!!! Super fotky a videosestřih letu tady.


MÚ: ČR-Chorvatsko-Maďarsko-Slovensko- Slovinsko 5.7.2014

Jakub Zemaník obsadil 2.místo na Mezistátním utkání ve Slovinsku v běhu na 5000m v čase 15:20 min. Podobně jako dorostenci v Budapešti, také čeští junioři vezou vítězství z mezistátního měření sil. Ve Slovinském Hradci (Slovenj Gradc) si poradili s Maďary, Chorvaty, Slováky a domácím týmem. .


Adrenalin Cup 28.6.2014

I letos bojoval náš tým na tradičním ,,domácím,, Adrenalin Cupu. Při absenci několika členů týmu, bylo nutno sehnat náhrady a postavit tým, který by opět bojoval o umístění v první desítce. Vše se nakonec podařilo a tým RUMA SPORT ve složení běh- Tomáš Blaha, paraglide – Ivan Chlebovec, MTB – Martin Haman, kajak- Juraj Staško obsadil v nabité konkurenci skvělé 9. místo!!! .


WORLD SKYRUNNING CHAMPIONSHIPS 27.6.2014

ninaj: V pátek jsem vybojoval na MS ve skyrunningu na trati ultra výborné 22. místo! Dařilo se i ostatním a v hodnocení národů jsme skončili v nabité konkurenci na hezkém 10. místě! Informace a fotky z Chamonix se tady co nevidět objeví. Každopádně to byl opět velký zážitek a zkušenost k nezaplacení. Reportáž ze závodu tady .


SALOMON TRAIL RUNNING CUP – Dolní Morava 7.6.2014

ninaj:Mám za sebou dlouho očekávaný závod na Dolní Moravě, který je zařazen do seriálu SALOMON TRAIL RUNNING CUP 2014. Celkově musím uznat, že tohle byl jeden z nejkrásnějších horských trailů, které jsem kdy u nás běžel! Byl to pro mě docela ,,krátký,, a rychlý závod s ,,malým,, převýšením, což mi až tak nesedí, ale po celou dobu mě to velice bavilo a každý kilometr jsem si docela užíval! Reportáž ze závodu .


Rajec High Tatras Night RUN 31.5.2014

ninaj:Poslední květnový víkend jsem se vydal do Tater, s cílem něco málo naběhat a taky si trochu zazávodit. Na Štrbském plese se konal 2. ročník běhu Rajec High Tatras Night RUN, krátký závod (8km), který vede v okolí Štrbského plesa a trať je opravdu pěkná. Na start se postavilo bezmála sedm stovek běžců, takže atmosféra byla vskutku velkolepá, prestiž závodu přidala účast zahraničních běžců. Od startu to byly neuvěřitelné pecky a do cíle jsem doběh na 7. místě v čase 28:22 min.


Nominace do Chamonix, ISF ranking a vyhlídky na podzim 13.5.2014

ninaj:Po Perun maratonu byla zveřejněna nominace na MS ve Skryrunningu do Chamonix a já tady s velkou radostí mohu oznámit, že jsme byl také oficiálně nominován! Byl také zveřejněně seznam závodů světového rankingu a konečně se mi rýsují konkrétní větší závody pro podzimní sezónu,více o tom všem tady .


Grossglockner (3798 m.n.m.) 7.-10.5.2014

ninaj,jenda: Povedený výstup Pallaviciniho kuloárem na nejvyšší vrchol Rakouska – Grossglockner! Samotný kuloár v severní stěně Grossglockneru má 600 výškových metrů tvořených především ledem pod drobnou vrstvou sněhu o sklonu mezi 55°až 60° s mixovým lezením v horní partii do III. obtížnosti. Skvělá akce, optimální počasí a super parta lidí z HO Tatran Havířov. Několik povedených fotek z akce.


Mistrovský titul ve SkyMarathonu a limit na MS !!! 3.5.2014

Máme za sebou veleúspěšný květnový víkend! Honza zvítězil na Hyundai Perun SkyMarathonu a stal se mistrem České republiky ve SkyMarathonu ve výborném čase 4:07:16.hod – Reportáž ze závodu a také foto. Kuba se postavil na start 10 000m v rámci MČR mužů a doběhl na 7.místě v čase 30:40.91 min., což je splněný limit na MS juniorů do amerického Eugene !!!


Jarní ,,testovací,, závody 2014

9.3. (kubajs) – Kobeřická dvacítka: 1 místo (1:05.53hod.)
23.3. (kubajs) – MMaS v krosu: 2.místo (15:00 min.)
5.4. (ninaj) – Běh okolo Olešné: 2.místo (21:34 min.)
12.4. (kubajs)- Veřovská desítka: 1.místo (31:06 min.)
12.4. (ninaj)- Veřovská desítka: 5.místo (34:25 min.)
26.4. (ninaj)- Běh Hrádkem: 3.místo (27:41 min.)


Zpod Lysé hory do světa 4.4.2014

ninaj:V pátek proběhla na Ostravici dlouho očekávaná přednáška, kterou jsem nazval Zpod Lysé hory do světa. Vše se odehrálo v místní Základní škole, kde jsem nejdřív dopoledne popovídal něco o svých začátcích a úspěších dětem z prvního a druhého stupně. Odpoledne byla beseda přístupná veřejnosti, mým hostem byl navíc Marek Navrátil, který popovídal své zážitky z Kostartiky . Fotky ZDE


Jakub Zemaník Mistrem ČR v krosu!(Bělá nad Radbuzou) 29.3.2014

O všem rozhodla až závěrečná část šestikilometrové trati, v níž vítkovický Jakub Zemaník utekl Dominiku Sádlovi z Nového Města nad Metují a do cíle na něj získal vteřin. Třetí byl Dominik Kubec z Hvězdy Pardubice. „Klíčový moment přišel po poslední otáčce na začátku dlouhé rovinky směrem k cíli. Tam už jsem si věřil, že vyhraju,“ pronesl Zemaník.


The North Face®Transgrancanaria 1.3.2014

Skvělý výkon předvedl na Transgrancanarii Jan Zemaník, kde v konkurenci více než šesti stovek běžců z celého světa vybojoval fantastické 20. místo!!! Reportáž se závodu a pár fotek.Fotogalerie z pobytu na Gran Canarii a Tenerife.


HMČR 2014

Na dospělácké halové republice obsadil Kubajs na trati 3000m 5. místo v čase 08:38.71 min a s výkonem moc spokojen nebyl. Vše si ale vynahradil o týden později, na halové republice juniorů, kde bojoval opět na trati 3000m a výborným časem 8:25.36min obsadil druhé místo, od zlata ho dělilo pouhých 25 setin!


Veľká Studená dolina 7.-9.2.2014

ninaj, jenda: Tentokrát jsme zavítali do Tater v rámci našeho oddílového ledového tábora. Skvělé zázemí nám poskytla Bilíkova chata, a i když nebyly podmínky nic moc, docela slušně jsme si zalezli. Takovou klasikou na rozlezení se staly Groszovy ledy a v neděli jsme poprvé zkusili Zahrádky (jen jedna délka, špatné pomínky) a Široký led. Fotky ZDE


EUROPEAN CHAMPION CLUBS CUP CROSS COUNTRY 2.2.2014

Jakub Zemaník zaznamenal další velký úspěch na mezinárodním poli krosových závodů. Tentokrát si přivezl výborné 6. místo z Portugalska, konkrétně z přímořského letoviska Albufeira, kde se konal klubový EP v krosu. Na šestikilometrové trati nestačil pouze na silné Turky a Španěla a od ,,bedny,, ho dělilo cca 8 sekund. Ostatní zaběhli taky dobře (Friš 9., Zenkl 20. Tyl 74.) což znamená skvělé 6. místo v týmech!!! Fotky ZDE a krátký videosestřih ze závodu tady


Adidas 24 hodin na Lysé hoře 25.-26.1.2014

ninaj Ani velké mrazy a ani silná konkurence mi nezabránily zvítězit na letošním ročníku LH24 a obhájit tak první místo z loňského roku. Závod se pro mě vyvíjel podobně jako loni, vsadil jsem opět na rychlá a krátká depa a snažil jsem se jít všechny kola rovnoměrně. Původně jsem si sice myslel, že se bude bojovat až do konce a že vzhledem k vývoji závodu padne rekordních 14 kol, ale nakonec se tak nestalo a na vítězství mi stačilo stejně jako loni 13 okruhů. Fotky ZDE a reportáž tady.


Veľká Studená dolina 9.1.2014

ninaj, jenda: Vyjímečně povedená rychloakce do Vysokách Tater s klukama z oddílu. Ráno brzo ráno odjezd do Tater, vylezen Veverkáč a oba Grószovy ledy a večer opět návrat domů. Sněhu nikde, ledy perfektně natečené, odpoledne jsme zmokli…Snad nám ta pravá zima na další akci ještě ukáže! Fotky ZDE


Campaccio Cross Country 6.1.2014

Jakub potvrdil skvělou formu a zvítězil na prestižním krosovém IAAF podniku Campaccio Cross nedaleko italského Milána. V drtivém finiši šestikilometrové traťě nedal nikomu ze stočtyřicetipěti závodníků šanci a doběhl do cíle jako první v čase 18:41 min.! Video ze závodu ZDE a fotky tady


Vánoční závody 2013

Jakub se stal v neděli 22.12. vítězem Vánočního krosu v Bělském lese a o 27 sekund vylepšil dlouholetý traťový rekord.

Vítězství si odnesl Jakub také 31.12. na Silvestrovském běhu Hrabovou ve výborném čase 29:24min.


Adventní ledy – Pitztal 20.-23.12.2013

Povedené zahájení zimní lezecké sezóny s HO Tatran Havířov v rakouském Pitztalu. Počasí v Pitztalu sice příliš prosincově nevypadalo a teploty se pohybovaly kolem nuly, ledy však byly dostatečně natečené, takže jsme si docela slušně zalezli a nakoukli také na Pitztal Gletscher (2850 m.n.m.).Fotky ZDE


The North Face®Transgrancanaria 2014

ninaj:Na přelomu února a března 2014 se koná na španělské Gran Canarii světoznámý ultra-trail a závod světové série Ultra-Trail World Tour – The North Face®Transgrancanaria. Na tento závod plánuji vyrazit s Pavlem Paloncým a poté se na ostrově ještě nějáký čas zdržet. Pokud by tato akce někoho lákala, tady najde bližší informace.


Pražská stovka a ME v krosu 2013

Jan Zemaník zvítězil na letošním jubilejním 20. ročníku Pražské stovky, 145 km dlouhou trasu zdolal spolu s Lukášem Masákem za 18:40 hod! Report ze závodu ZDE
Jakub Zemaník doběhl na Mistrovství Evropy v krosu na 46. místě (celkem 114 startujících), šestikilometrovou trať zvládl v čase 19:02 min. Krátký rozhovor s Jakubem TADY


Hornická desítka 2.11.2013

ninaj: Hornická letos opět rekordní, celkem se na start všech tratí postavilo 2651 závodníků, na start hlavního závodu se postavilo 724 závodníků! K mé radosti se mi konečně podařilo prolomit na desítce hranici 35 minut a do cíle jsem doběhl na 17. místě v novém osobáku 34:21 min


Nominace na ME v krosu 2.11.2013

Skvělá zpráva ze Střelských Hoštic, Jakub Zemaník si dnes vítězstvím v závodě Grand Prix ACCC zajistil nominaci na prosincové Mistrovství Evropy v krosu v srbském Bělehradě!!!


Ondřejnická patnáctka 12.10.2013

ninaj:V sobotu proběhl na Čeladné 4. ročník Ondřejnické patnáctky, která byla letos zařazená do celorepublikového seriálu běhů Salomon Trail Running Cup. Vítězem se stal elitní český vrchař Robert Krupička, ženy ovládla také výborná vrchařka Iva Milesová. Já jsem oproti loňsku vylepšil svůj čas o více než dvě minuty (1:05:08 hod.) což letos v nabité konkurenci stačilo ,,pouze,, na celkové desáté místo.


Free Litovel Bobr Cup 5.10.2013

Na Mistrovství České republiky v extrémním závodě tříčlenných štafet (běh,MTB,kajak) v Litovli obsadil tým Exceed Nutrition Team/Ruma Sport ve složení Jan Zemaník – běh, Martin Haman – MTB, Jonatán Šrámek – kajak v konkurenci více než dvěstěpadesáti týmů výborné 6. místo!


Mistrovství ČR družstev juniorů a juniorek 28.9.2013

Juniorský atletický tým SSK Vítkovice se stal v sobotu v Praze vicemistry České republiky! Kubajs přispěl bodově 1. místem na 1500m (4:02.33min.) , 10. místem na 800m (1:58.47min.) a byl členem štafety 4x400m na 9.místě (3:32.25min.)


Beskydská sedmička 6.-8.9.2013

ninaj:Pár vět k letošní Beskydské sedmičce, po UTMB se nedaly čekat zázraky, přesto však jsme však s Kubou Řídelem bojovali a snažili o nějáký dobrý výsledek, ale únava se projevila a závod jsme asi po 70 km ukončili více ZDE .


Oldův kilometr a MČR do 22 let 2013

V úterý 27.8. se konal na atletickém stadiónu Sareza v Ostravě–Porubě už 6. ročník závodu na 1000m „Oldův kilometr,, tady obsadil Kubajs 2. místo v čase 2:31,20 min. V neděli 1. září startoval Kubajs na MČR do 22 let, které se konalo v Ústí nad Orlicí. V běhu na 1500 metrů obsadil 5. místo v čase 4:01.40 s minimální ztrátou na medaili. .


The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc® 30.-31.8.2013

ninaj:V pátek jsem startoval na slavném ultra-trailu kolem Mt. Blancu. Na trati CCC jsem dlouho bojoval o fantastické umístění kolem dvacátého místa, avšak závěr mi vůbec nevyšel a do cíle jsem došel na hranici první stovky. Pár slov o závodě je k přečtení ZDE .


Vysoké Tatry 17.-18.8.2013

jenda: Pár fotek z lezeckého víkendu v Tatrách, lezena Volia Veža (Stanislawského cesta V a Štáflovka V) a Veľký Ošarpanec (Puškášova cesta za V – IV) . Fotky ZDE .


Slezský maraton 17.8.2013

ninaj: Hned po návratu z Alp jsem se postavil na start kvalitně obsazeného závodu – Slezského maratonu v Beskydech. Poslední týdny byly v podstatě bez tréninku a to se projevilo i v závodě, kde jsem skončil na 4. místě . report ZDE .


Walisské Alpy 8.-15.8.2013

ninaj: Matterhorn byl v plánu už dlouho, po neuspěšném pokusu v roce 2011 byl nařadě letos. V Alpách napadlo několik dní před naším výstupem dost sněhu, podmínky byly proto docela těžké a navíc jsme se nějak speciálně neaklimatizovali, ale i tak se nám výstup povedl a my si užili vrchol tohoto alpského krále . Fotky ZDE .


Mistrovství Evropy ve Skyrunningu 18.-28.7.2013

ninaj: V podstatě rovnou z Kavkazu jsem cestoval do Dolomit na ME ve skyrunningu. Jak to vše dopadlo je krásně shrnuto tady a pak také tady. Celý šampionát se mi vůbec nepovedl, smůla se mi lepila na boty od prvního závodu až po ten poslední. Je to však sport a takové momenty k tomu prostě patří.


Kavkaz 1.-16.7.2013

ninaj: Začátek červnece jsem strávil v Rusku na Kavkaze poznáváním místních hor a kultury. Počasí po celou dobu naší ,,expedice,, přálo, takže jsme toho stihli docela dost ( i když vlastně docela málo, protože Kavkaz je hrozně veliký). Každopádně hlavní cíl Elbrus – splněn . Fotky ZDE .


Adrenalin Cup – 10.místo 29.6.2013

Tým Ruma Sport ve složení Jan Zemaník (běh), Ivan Chlebovec (paragliding), Martin Haman (MTB), Radovan Sučík (kajak), obsadil na letošním ročníku sms.cz Adrenalin Cupu 10.místo. Velké poděkování patří firmě Ruma Sport, která byla naším hlavním partnerem při tomto závodě!!! .


Salomon Zugspitz Ultratrail – 2.místo 22.6.2013

Skvělého výsledku dosáhl v Německu na akci Zugspitz Ultratrail 2013 Jan Zemaník. Honza zde běžel kratší závod Supertrail, tedy závod o délce 68,8 km s převýšením 3 120 metrů, a v čase 7:24:39 ukončil svůj běh v cíli na druhém místě! Na trati se dvěma velmi dlouhými a prudkými kopci běželo téměř 400 závodníků.. Reportáž ze závodu ZDE .


Vysoké Tatry 14.-16.6.2013

ninaj: Pár fotek z jarních Vysokých Tater, původně jsme chtěli udělat dvoudenní přechod hřebene Bášt, podmínky ovšem moc nepřály, tudíž jsme vymysleli náhradní plán v okolí Žabích ples. Fotky ZDE .


Rock point – Horská výzva – 2.místo 7.-8.6.2013

Tým Salomon-Suunto/OpavaNet ve složení Jan Zemaník a Jakub Řídel vybojoval na Šumavě skvělé druhé místo! V dramatickém finiši bezmála osmdesátikilometrové náročné trasy chyběly nakonec na vítězství pouhopouhé dvě minuty… Reportáž ze závodu je ZDE .


Sky Race Lodrino – Lavertezzo – 9.místo 2.6.2013

V neděli startovala trojice českých běžců (Robert Krupička, Jan Havlíček a Jan Zemaník) na závodě Sky Race ve Švýcarsku. Na zkrácené, ale o to těžší 15km trase bojovali s pořádným stoupáním, místy lezeckými úseky mezi kořeny a kameny, ale hlavně s brutálním seběhem, který byl opravdu o držku. Ve výsledku tedy Robert Krupička 2. místo – 1:52 hod (hodně smolné, o vedení přišel až v posledních metrech před cílem), Jan Havlíček 7. místo – 2:03 hod a Jan Zemaník 9. místo – 2:06 hod. Více ZDE .


Štramberská desítka – 3.místo 25.5.2013

ninaj:V sobotu jsem se postavil na start náročného a moc hezkého závodu ve Štramberku. Trať byla zvlněná, ale spíš převažovaly seběhy, převážná část se běžela po asfaltu, cca 3km byly krosové. Počasí bylo pro běh docela ideální, jen ze začátku trochu pršelo a ty krosové části byly dost uklouzané. Startovní pole čítalo 136 běžců a běžkyň, hned od začátku šel do čela Vašek Bitala, který také zvítězil ve výborném čase 34:47 min, druhý Jakub Ambros 36:33 min. a třetí jsem doběhl já v čase 37:21 min. .


Juniorský maraton 12.5.2013

Kubajs přispěl svým výkonem k vítězství SPORTOVNÍHO GYMNÁZIA DANY A EMILA ZÁTOPKOVÝCH na Juniorském maratonu 2013(štafetový běžecký závod desetičlenných družstev, složených ze studentů středních škol, kteří zdolávají celou trať klasického maratonu). Tento závod byl součástí Volkswagen Maratonu Praha 2013! .


Závody 8.5.2013

Kubajs si ve středu zaběhl v Olomouci na 1. mítinku pro 2. kolo extraligy mužů a žen nový osobák na 1500m 3:55.17 min.


Melago 6.-20.4.2013

kubajs: Pár fotek z již tradičního čtrnáctidenního reprezentačního soustředění v italském Melagu.ZDE .


Rock Point – Horská výzva (Jeseníky) 5.-6.4.2013

ninaj: Jeseníky plné sněhu, horská výzva byla pro mnohé výzvou zimní, pro mnohé to také byl důvod k předčasnému ukončení závodu…Stopka to byla bohužel po cca 30 km i pro náš tým (Jan Zemaník-Jakub Řídel) a to z důvodů zdravotních, bohužel i to se někdy stává, ale jak už někdo psal na Facebooku – Kuba je punker a pokud odstoupil, nemohl jinak!. .


Salomon Snowcross 7.3.2013

ninaj:Do sekce vybavení jsem přidal krátkou recenzi na zimní závodní boty od Salomonu, ve kterých jsem mimo jiné uspěl v závodě Adidas 24 hodin na Lysé hoře. Recenze je ZDE.


MČR kros 30.3.2013

kubajs: Třetí republikový titul v juniorské kategorii jsem získal na krosovém šampionátu ve Střelských Hošticích. Trať dlouhou 6,3 km jsem zvládl za 20:14 min. před Michalem Pinkasem a Josefem Havlíčkem. Tento výsledek je důležitým krokem k účasti na prosincovém ME v krosu v Srbském Bělehradě. .


Krkonošský survival 22.-23.3.2013

ninaj: Na Krkonošském survivalu (běh, běžky, lezení + speciální úkoly), který odstartoval v pátek 22.3.2013 ve 22.00 hod (cíl sobota 18 hod.) obsadil tým ve složení Jan Zemaník, Marek Navrátil a Renáta Horáková 8. místo. .. Výsledky jsou ZDE.


Vysoké Tatry 16.-18.3.2013

ninaj: V tomto termínu se konal zimní oddílový tábor na Popradském plese, který jsem si nenechal ujít. V sobotu jsme podnikli kombinovaný výstup žebrem a žlabem na Tupou, v neděli Filmárským žlabem na Ostrvu a v ponděli už počasí nepřálo, tak jsme jeli hned ráno domů. Každopádně opět povedená akce s kupou srandy :-) .. Fotky jsou ZDE.


Kubajs krosovým Mistrem Moravy a Slezska 16.3.2013

Jakub nedal na Slezanském krosu, který byl zároveň Mistrovsvím Moravy a Slezska nikomu šanci a na osmikilometrové trati s přehledem zvítězil před oddílovými kolegy Honzou Frišem a Vojtou Schneiderem :-).


Vrcholem sezóny budou zahraniční horské ultra-traily 14.3.2013

ninaj: Prvním zajimavým závodem bude v červnu Salomon Zugspitz Ultratrail, který se koná v Německu. Díky nově vznikající české Skyrunningové asociaci se podívám v červenci do italských Dolomit na start evropského šampionátu v Ultra Skyrunningu – Trans d’Havet. Dalším zajímavým a náročným závodem bude srpnový The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc®, trasa CCC, která startuje v italském Courmayeur a finišuje v nádherném francouzském městečku Chamonix pod Mt. Blancem :-)


Vysoké Tatry 2.-3.3.2013

ninaj,jenda: Ledu na oddílovém ledovém táboře sice moc nebylo (obecně jich v Dolině Bielej vody moc není), ale i tak jsme si užili sobotní povedený výstup ledem Do Malej Zmrzlej doliny na Kolový štít (2418 m.n.m.) a nedělní pokus o Čierny štít (2429 m.n.m.) – aneb další povedený víkend v Tatrách .. Fotky jsou ZDE.


Black Diamond Distance 26.2.2013

ninaj: Do sekce vybavení jsem přidal krátkou recenzi na trekové hole BD Distance, které používám hlavně na dlouhých extrémních bězích a na závodech Adventure Race VÍCE ZDE


HMČR JUNIORŮ A DOROSTU 23.-24. 2. 2013

Sobota: Jakub Zemaník se stal juniorským mistrem ČR na trati 3000m v čase 8:37,97min!!!.

Neděle: Jakub nenašel přemožitele ani na trati 1500m a doběhl si pro další mistrovský titul v čase 4:00.14 min.!!!


Vysoké Tatry 17.-20.2.2013

ninaj,jenda: Další povedená oddílová akce HO Tatranu Havířov. Tentokrát jsme zavítali do Velké Studené doliny, luxusní ubytování nám poskytla Bilíkova chata, ze které jsme měli všechny zdejší ledy co by cepínem dohodil. Počasí nám celkem vyšlo a my postupně zasekli Veverkov ľadopád, II/4, Grószov ľad, spodná časť, II/2+, Grószov ľad, horná časť, II/3+ až 4 a Malé Zahrádky II/3-4 .. Fotky jsou ZDE.


HMČR MUŽŮ A ŽEN 16.-17. 2. 2013

Na halové ,,repce,, v pražské Stromovce vybojoval Jakub Zemaník v nabité konkurenci běhu na 1500 metrů 10. místo v čase 3:57.90 min..


Rock Point – Zimní výzva 13.-17.2.2013

ninaj:Na zimní výzvě jsem vybojoval s Pavlem Paloncým druhé místo! Do cíle jsme dorazili přes všechny technické a zdravotní problémy po 69 hodinách pořádně zničení, ale spokojení. Prvních cca 60km jsme si odběhli, zbytek jsme absolvovali na běžkách. Byl to můj určtě nejtěžší zimní extrém a více o tom bude zde. Krátké video tady. Reportáž od Palonce tady.


Evropský pohár družstev v krosu 3.2.2013

Výborný výkon předvedl Jakub Zemaník na EP družstev v krosu, který se konal ve španělském Castellonu. Na trati 6 km obsadil skvělé 8. místo z celkových 67 juniorů na startu! Další umístění vítkovických závodníků Adam Zenkl (30.místo), Vojtěch Schneider (32.místo), Jan Friš (62.místo) přispělo v soutěži družstev na 7.místo pro SSK Vítkovice! VÍCE ZDE


Vysoké Tatry 1.-2.2.2013

ninaj,jenda: Rychlá a povedená oddílová akce HO Tatranu Havířov! Navštívili jsme Bielovodskou dolinu a oťukali nějáké ledy. Konkrétně Mrozekov ľad, II/4 a Kaskády, II/3 až 3+. Fotky ZDE. Krátké video tady .


ADIDAS 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 2013 – 1.MÍSTO

Celkem 13× dokázal Jan Zemaník zdolat nejvyšší vrchol Beskyd v závodě LH24, potřeboval na to 23:01:57 hodiny. Okruh dlouhý 11,5 km zvládl jako jediný třináctkrát, uběhl téměř 150 km a nastoupal 9932 výškových metrů! VÍCE ZDE. Odkaz na fotky ZDE.


Halové závody 22.1.2013

V úterý 22.1.2013 se konaly v pražské hale Stromovka 4. veřejné závody PAS. Na start 3000 m se postavil také Jakub Zemaník, byla to jeho premiéra v juniorské kategorii a hned při svém prvním letošním halovém startu z toho bylo 1. místo, nový osobák a výborný čas 8:28.21 min. !!!.


ADIDAS 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 26.-27.1.2013

ninaj:Prvním velkým závodem v novém roce 2013 bude druhý ročník extrémního beskydského závodu ADIDAS 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE, který se nezadržitelně blíží. Velké poděkování patří panu Ing. Janu Weberovi a jeho SALOMON-RUN.CZ, který mě vybavil špičkovými zimními botySALOMON SNOWCROSS, ve kterých tento náročný závod absolvuji za tým Salomon-run.cz/OpavaNet .


Silvestrovský běh Hrabovou 31.12.2012

Poslední den v roce, tak proč si nezázávodit, možností bylo plno! Zvolili jsme Silvestrovský běh v Hrabové, příjemné ,,jarní,, počasí přilákalo na start přes stovku závodníků. Vítězem na 9,5 km trati se stal Jakub Zemaník v čase 30:01 min. před Radekm Karnufkem 30:38min. a Damianem Zawieruchou z Polska 30:49min. Jan Zemaník obsadil 7. místo.


Štěpánský běh Porubou 26.12.2012

Dalším tradičním vánočním závodem byl Štěpánský běh v Porubě, kde se na startu sešlo asi 120 běžců. Počasí připomínalo spíše jaro a tak se z toho stalo příjemné proběhnutí v docela slušném tempu, až na jednu věc a tou bylo značení trati, které jako by nebylo. Celkové první místo na 13 km trati zde obsadil Jan Zemaník v čase 47:30 min. druhý doběhl Martin Věžník – 47:39min. a třetí Mirek Lepíček z SSK Vítkovice – 47:53min.


Vánoční kros – Bělský les 23.12.2012

Na start tradičního Vánočního krosu v ,,Běláku,, se postavila necelá stovka závodníků, počasí celkem přálo (až na tu velkou zimu před startem) a trať byla taky celkem dost běhavá, takže se daly čekat rychlé časy a velké souboje. Souboj o prvenství probíhal až do cíle, kde se z něho radoval Jakub Zemaník v čase 18:11 min. před Radkem Karnufkem (SSK Vítkovice) a Tomášem Blahou (AK Kroměříž). Jan Zemaník obsadil 7. místo.


Pražská stovka 7.- 9.12.2012

ninaj:Poslední závod sezóny vyšel na jedničku! Náročnou, ale hodně běhavou 122 km trať s 4200 m převýšením zvládl Jan Zemaník spolu s kamarádem Kubou Řídelem za 15 hodin a 6 minut na prvním místě :-)VÍCE ZDE.


Vysoké Tatry 17.-18.11.2012

ninaj, jenda: Tentokrát vedly naše kroky na Popradské pleso, odkud jsme v sobotu podnikli lezecký výstup na Žabího kôňa (2291 m.n.m.) a v neděli už jen turisticky na Tupou (2284 m.n.m.)FOTKY


Lysacup 2013

ninaj:Odstartoval Lysacup 2013, od prvního listopadového víkendu až do konce února je o zábavu postaráno. Velkou změnou je letos zaznamenávání výsledků, místo tradičních lístečků, budou mít závodnici speciální náramky s čárovým kódem, který se v cíli bude snímat. Mám za sebou úvodní prolog na Javorník, který proběhl za ideálního počasí, mírně upravená trasa (dvakrát schody) vyhovovala spíše těm pravým běžcům, a tak to taky nakonec vypadalo ve výsledkové listině. Po hornické desítce, to nebylo uplně optimální a o jedno místo mi utekla první desítka, což považuju za úspěch, čili v cíli 11. místo v čase 44:49 min. .


Hornická desítka 3.11.2012

Máme za sebou další Hornickou a opět rekordní, na start se tentokrát postavilo 2228 běžců (mládež, mílaři, hlavní závod) Na dorostenecké trati zvítězil suverenné Jakub Zemaník, který si pak ještě doběhl pro první místo v závodě mílařů. Jan Zemaník startoval v hlavním závodě na 10 km a zaběhl zde nový osobák 35:08 min..


Italský závodní víkend 20.-21.10.2012

kubajs: Ve dnech 20.10. a 21.10. jsem se zúčastnil dvou silničních závodů v Itálii nedaleko Turína. První den jsem běžel závod Citta de Biella, kde jsem vyhrál ve finiši závod na jednu míli (4:35 min). Den poté se konal závod Giro Podistico de Petinengo, kde jsem také zvítězil, tentokrát na náročné kopcovité trati o délce 6,5 km v čase 21:39 min. Oba závody doprovázelo krásné počasí a výborná organizace.


5 beskydských vrcholů 12.-14.10.2012

ninaj: Nedaří se! Po nepovedeném AR ve Francii, je tu další nepovedený závod. Dlouho to vypadalo na velký souboj o bednu, možná i o vítězství, nakonec jsme však museli po čtvrtém vrcholu se zdravotních důvodů ukončit…VÍCE ZDE.


Ondřejnická patnáctka 7.10.2012

V neděli se konal na Čeladné ve skiareálu Opálená již třetí ročník Ondřejnické patnáctky. I přes velkou nepřízeň počasí se sešla na startu hlavního závodu velice silná mezinárodní konkurence. Za deště, mlhy a chladna odstartovalo bezmála sto běžců na náročnou kopcovitou trať. První v cíli byl Andrzej Dlugosz z Polska, který vyhrál za 57:22min. před Jirkou Homoláčem (1:00 hod.). Jan Zemaník zde obsadil celkové 8. místo a šesté místo v kategorii do 39 let v čase 1:07.07 hod.


3. kolo družstev a MČR družstev 2012

V sobotu 22.9. proběhlo v Břeclavi třetí kolo družstev dorostu a juniorů, zde si Jakub zaběhl v sólozávodě osobák na 3000m, který má nyní hodnotu 8:42.72 min! O týden později proběhlo v Praze Mistrovství České republiky družstev, vítězstvím na trati 1500m přispěl Jakub k celkovému druhému místu pro SSK Vítkovice!.


Raid in France – MS v Adventure Race 15.-22.9.2012

ninaj: Tento závod byl pro mě velkou zkušeností a zároveň taky tvrdou lekcí z Adventure Race…Psalo by se o tom líp kdyby všechno vyšlo tak jak mělo, ale… Po čtyřech dnech závodění jsem musel bohužel ze závodu odstoupit. Dostal jsem horečky, zimnice, poslední den už jsem byl tak vyčerpaný, že jsem na konci bikové etapy nebyl schopen vůbec ničeho… Zbytek týmu pokračoval dál beze mě, bohužel už mimo klasifikaci..Možná příčina byla asi nadmořská výška, nedostatečná hydratace či bůh ví co ještě… Více o tom všem, FOTKY a video se tu časem objeví. .


Diamond League Curych a MČR do 22 let 2012

Ve čtvrtek 30.8.běžela trojice Ševčík,Karnufek,Zemaník americkou štafetu 3x1000m na předprogramu Diamond League v Curychu. Byla to velká zkušenost a po boji s obrovskou konkurencí uzavřeli kluci startovní pole na osmém místě,ale ve velmi dobrém čase 6:39.98. min. .
Skoro hned po příletu z Curychu čekal Kubajse další závod, 1500m na MČR do 22 let, kde se umístil na 5. místě v čase 4:01.30 min


Palkovice – Kubánkov – Palkovice 31.8.2012

ninaj: Skvěle připravený 1.ročník náročného běžeckého závodu Palkovice – Kubánkov – Palkovice mi vyšel na jedničku. Sedmnáctikilometrová trať byla náročná v tom, že se úvodních sedm kiláků běželo do kopce na vrchol Kubánkov (660 m.n.m.) a poté následoval nekonečnný desetikilometrový seběh zpět do Pálkovic. Vybojoval jsem zde celkové třetí místo, druhé místo v kategorii do 35 let v čase 1:06:17 hod. Zvítězil Tomasz Wróbel z Polska v čase 1:05:36 hod .


Vysoké Tatry 24. – 26.8.2012

ninaj:Furkotskou dolinou přes Bystrou lávku do Mlýnické doliny, ze Štrbského plesa na Rysy, Kôprovský štít a zpět, mountain running Štrbské pleso -) Batizovské pleso a zpět = hodně povedený prodloužený víkend v Tatrách!!! – FOTO ZDE.


Matterhorn + Weisshorn 13.-19.8.2012

Jenda:Rok se sešel s rokem a my opět vyrazili směr Švýcarsko. Náš team tvořili tři muži a jedna zástupkyně něžného pohlaví. Hlavním cílem bylo vyškrábat se na Matterhorn a případně ještě na nějaký další kopeček. VÍCE ZDE


Slezský maraton 18.8.2012

ninaj: Dolní Lomná › Kozubová › Košařiska › Ostrý › Kamenitý › Slavíč › Velký Polom › Skalka – 42,5 km – náročný závod, ve vysokém tempu od startu až do cíle! PRVNÍ TŘI závodníci v cíli horského maratonu :
1. místo Sventek Ladislav 3:45:47 hod.
2. místo Tománek Daniel 3:47:56 hod.
3. místo Zemaník Jan 3:48:31 hod.

KRÁTKÁ REPORTÁŽ ZE ZÁVODU ZDE


Vysoké Tatry 10.8 – 12.8.2012

ninaj: Další mega víkend v Tatrách je za náma! Tentokrát to byla akce spojena s jedním velice zajímavým závodem, jednalo se o extrémní běh do vrchu na Slavkovský štít. Startovalo se ze Starého Smokovce a cíl byl díky sněžení a ledu trochu níž pod vrcholem v tzv. Slavkovském nose. Do cíle jsem doběhl v čase 1:10 hod na solidním 19. místě. Druhý den jsme si střihli vrchol s Kubajsem, tentokrát turisticky, napohodu – FOTO ZDE.


Wenger Czech Adventure Race 31.7 – 5.8.2012 Kadaň

Tým Salomon-Suunto/OpavaNet CZE (Marek Navrátil, Jan Zemaník, Michaela Pačáková a Michal Peitz) skončil na letošním MČR v Adventure Race na nepopulárním 4. místě…Celou trať jsme zvládli za 64 hodin a 46 minut a zklamání v cíli bylo veliké, protože od bedny nás dělilo pouhých deset minut!Pár FOTO ZDE.


Wenger Czech Adventure Race 31.7 – 5.8.2012 Kadaň

Přípravy jsou v plném proudu, blíží se totiž nejtěžší dobrodružně expediční outdoorový závod pořádaný v ČR, kde na čtyřčlenné smíšené týmy čeká přes 500 km (běh, horská kola, kolečkové brusle, kánoe, skalní lezení, orientace, lanové aktivity, plavání, canyonig) a časový limit 75 hodin non-stop. Český AR bude zároveň generálkou před zářijovým Mistrovstvím světa ve Francii.


Olympic hopes a MU 2012

JAKUB ZEMANÍK vyhrál v sobotu 7. července závod na Slovensku – Olympic hopes 2012! 800m zvládl v čase 1:59.63 min.

Jakub zvítězil 17. července v mezistátním utkání CZE-HUN-SVK na trati 3000 m v novém osobním rekordu 8:51.78 min., pro zajimavost mezičasy na kilometrech (3:08 – 3:00 – 2:43 min)


Spolupráce se Salomon a Suunto

Jan Zemaník se stal v letošním roce členem Salomon/Suunto teamu. Jedná se o virtuální tým několika lidí z celé republiky, kteří budou v nadcházejících sezónách hájit barvy Salomonu. Dohodnuté věci jsou už doma, takže nezbývá nic jiného, než se pořádně připravit na vrcholy letošní sezóny, kterými jsou – Czech Adventure Race, Salomon-run den, Beskydská sedmička(?), Raid in France (mistrovství světa v AR), 5BV a Pražská stovka…


MČR dorostu a juniorů 22.-24.6.2012

sobota 2.den mistrovství: Jakub Zemaník se stal dorosteneckým mistrem ČR na trati 1500m v čase 4:03.13 min.!!!
neděle 3.den mistrovství: Jakub opět zabojoval a stal se dorosteneckým mistrem ČR na trati 3000m v čase 9:01.70 min. !!!

Článek v Moravskoslezském deníku k přečtení ZDE


Neúspěšná premiéra v Jeseníkách aneb tvrdý Jesenický Tvrďák 15.-16.6. 2012

ninaj:Mám za sebou první start na Jesenickém tvrďákovi, který je Mistrovstvím republiky jednotlivců v extrémních sportech. Po docela náročném programu ( Corsica Raid, Horské výzvě,) jsem tušil, že to nebude ono, jak už po stránce fyzické, tak i technické, protože na kajaku nemám naježděno skoro nic a v orienťáku zatím taky nejsem přeborníkem. Páteční orienťák jsem jakš takš zvládl, ranní start běhu na Praděd nebyl až tak hrozný, docela teplo a běželo se mi vcelku dobře, trať byla zpestřena krátkým canyoningem a na Ovčárnu ke kolům jsem doběhl jako třetí. Rychle převlíknout a hurá na kolo, časovka na Praděd a následný přesun do Břidličné na bazén taky v poho, na bazén dojíždím kolem pátého místa. Plavání už bylo horší 1500m uběhlo sice pro mě nečekaně rychle, ale sotva co jsem z bazénu vylezl, už jsem ležel v křečích na zemi. Pár minut a křeče byly pryč, sedám rychle na kolo, ztrácím sice pár pozic, ale závod byl teprve na začátku, necelý kilák a půl na střelnici, trefuju (pro mě nečekaně tři terčíky) a pak jízda až na Slezskou Hartou na kajaky. Už při tomhle přesunu tuším průser, protože křeče neustávají, magneslife nepomáhá a kousek od přehrady už zabírám jen jednou nohou. Snad se to na lodi spraví, říkám si, jenže opak je pravdou, pokrčené nohy v kajaku a málo naježděných kiláků na vodě si vybírají svou daň, musím na břeh, vystoupit a ulevit nohám. Když se to ani po půlhodině moc nelepší, tak sice nerad, ale vzdávám letošní ročník jesenického tvrďáka….


Rock Point – Horská výzva – Krušné hory 8.-9.6. 2012

ninaj: Mám za sebou další díl Horské výzvy, která se tentokrát konala v Krušných horách, původně jsem neměl v plánu zde jet, ale když mě oslovila taková osobnost jakou je Rosťa Filipec měl jsem o startu jasno. Z původně plánovaného klidného závodu se stal docela drsný souboj, netradiční profil trati nám dal hodně zabrat a byli jsme rádi, že jsme se v cíli objevili jako třetí (samozřejmě, že se v průběhu závodu stalo několik zásadních okamžiků, které rozhodly) více o tom všem později v reportáži.


Mistrovství Evropy v AR – Corsica Raid 26. – 30.5 2012

ninaj:Hodiny a hodiny pádlování na moři, tři a půl hodiny náročného, ale fantastického canyoningu, desítky kilometrů na MTB, výstup na nejvyšší horu Monte Cinto a nespočet dalších zážitků, tak přesně tohle byl Corsica Raid 2012 na kterém jsme skončili na pátém místě, které je přesto všechno, co se nám v průběhu závodu přihodilo, dobrým výsledkem. FOTO ZDE,,,…obsáhlá reportáž Marka Navrátila…


Zlatá tretra 25.5.2012

Další vynikající výkon předvedl Jakub Zemaník na meetinku IAAF Zlatá tretra v Ostravě. V národním běhu na 1500m doběhl na druhém místě ve fantastickém osobním rekordu 3:55.60 min. !!!


2. kolo družstev dorostu a juniorů 19.5.2012

Kubajs: Hranice čtyř minut pokořena! V Olomouci jsem si v ,,sólo závodě,, zaběhl vynikající osobní rekord 3:59.89 min. Díky výborným výkonům celého družstva jsme v tomto kole zvítězili!


Mistrovství Evropy v AR – Corsica Raid 26. – 30.5 2012

ninaj:jedna z vrcholných akcí letošního roku se nezadržitelně blíží, letošní mistrovství Evropy v Adventure Race nás zavede na Korsiku, francouzský ostrov s nádhernou přírodou. Čeká nás trochu jiný formát závodu, než na jaký jsme u jiných AR zvyklí, bude to etapové,ale i tak hodně náročné! Na závod letí tým OpavaNet/Salomon/Merida ve složení Marek Navrátil, Jan Zemaník, Zuzka Weissová a Michal Peitz.. Čeká nás MTB, trek, mořský kajak, lezení, plavání, canyoning .


Pražský maraton 13.5.2012

Kubajs:V neděli 13.5. se konal v Praze Pražský maraton, v rámci kterého se běžel Juniorský maraton, kde se kvalifikovalo kolem 30 středních škol včetně Sport.gymnazia v Ostravě, které navstěvuji. Běžel jsem zde první úsek a startoval jsem spolu se zahraniční a domácí špičkou. Po boku afrických běžců jsem si vyzkoušel maratonské tempo 4km a jako první předával druhému ze štafety. Naše škola bojovala a nakonec jsme zvítězili v čase 2:28.47 min. Hodnotné ceny nám osobně předávala Dana Zátopková, patronka naší školy.


Mistrovství Moravy a Slezska družstev mládeže 5.5.2012

Kubajs: Po jarní přípravě to byl můj první letošní závod na dráze . Na vítkovickém stadiónu jsem běžel závod na 800 m, kde jsem obsadil druhé místo, v novém vynikajícím osobním rekordu 1:56.44 min.


Soustředění – Itálie- 10.-27.4.2012

Kubajs:Příprava na náročnou atletickou sezónu probíhá stejně jako loni na sedmnáctidenním reprezentačním soustředění v Itálii, konkrétně v Melagu. Trénujeme každý den + nějáká ta regenerace . FOTO ZDE


Rock Point – Horská výzva – Jeseníky 13.-14.4. 2012

Na startu v Koutech nad Desnou se sešla velice dobrá konkurence a už od začátku se dal očekávat velký souboj, protože mezi favority se dalo počítat celkem pět týmů. Všech pět favorizovaných týmů doběhlo do cíle s minimálními rozestupy! Tým OpavaNet/Tilak ve složení Jan Zemaník a Michal Peitz zde skončil na nepopulárním 4. místě. Více ZDE


Krkonošský survival 30.-31.3. 2012

Celkovými vítězi nultého ročníku se stal tým ve složení Zbyněk Cypra, Jan Kotyk a Pavel Štryncl. Za vichřice (horská služba prý uvažovala o zákazu pohybu po hřebenech) v kombinaci s deštěm a sněžením se závodnící snažili navštívit maximum kontrol, přičemž plnili disciplíny v lanovém parku, absolvovali měřený úsek na běžkách, zdolávali feratu, nebo měli za úkol transportovat jednoho člena týmu na nosítkách vzhůru sjezdovkou. Týmu OpavaNet/Tilak ve složení Marek Navrátil, Jan Zemaník a Jakub Řídel se zde moc nedařilo a skončil díky strategické chybě až na 8. místě.


Vysoké Tatry – 23.-24.3.2012

Ninaj:Využil jsem příležitosti a vyrazil jsem v pátek odpoledne s kamarády do Vysokých Tater, kde bylo v plánu v sobotu vylézt na Gerlach a v neděli něco jednoduššího. Výstup na Gerlachovský štít se podařil na jedničku, nahoru Velickou próbou a sestup Batizovskou próbou, devítihodinová tůra za krásného počasí, avšak v mokrém a rozbředlém sněhu, který vzal mnoho sil. FOTO ZDE


MČR v krose – 24.3.2012

Kubajs: Vrchol krosové sezóny, tedy Mistrovství České republiky v krose proběhl letos v Horažďovicích na Šumavě. Závodilo se na trati špičkových krosových parametrů – rychlá a suchá trať s jedním prudším výběhem. V kategorii dorostenců, na trati 3,7 km jsem se od začátku držel ve vedoucí skupině, po polovině závodu jsem udával tempo, avšak v závěrečných metrech už mi nezbyly síly na záverečný finiš a musel jsem se spokojit s druhým místem. Fotky z krosové sezóny 2012


Cinque mulini Cross – 18.3.2012 – Itálie

Kubajs:Po výborných výsledcích v hale jsem dostal možnost jet na crossový podnik Cinque mulini v Itálii, poblíž Milána. Po dlouhé cestě jsme se ubytovali v luxusním hotelu a další den jsme hned závodili. Tento závod patří do Světové série krosů 2011/2012. Trať byla výborná, cca 4 km, povrch suchý a pevný ,pár výběhů, probíhalo se i starými mlýny. Ve své kategorii, která čítala kolem 40 běžců jsem se umístil na 2.místě. Naše výprava získala dohromady tři první místa ( juniory vyhrál Radek Karnufek z mojí tréninkové skupiny) a moje druhé místo. Hlavní závod mužů vyhrál známý keňan Thomas Longosiwa.


Slezanský kros – 14.3.2012

Ninaj:Ve středu proběhl v areálu atletického stadiónu ve Frýdku-Místku zahajovací závod Velké běžecké ceny – Slezanský kros. Jarní počasí připravilo běhavou šestikilometrovou trať, jen místy bylo bahno, zvítězil Ladislav Sventek (vítěz Lysacupu) před Vladanem Šindelkem a na třetím místě jsem doběhl já v čase 23:55 min.


Halové Mistrovství ČR mužů a žen – 25.-26.2.2012

Náročný závodní program v hale zakončil Jakub v Praze na HMČR mužů a žen v závodě na 1500m. S o mnoho let starší konkurencí se samozřejmě Kuba měřit nemohl a byla to spíše zkušenost do následujích let, ale také příležitost k zaběhnutí kvalitního času. S výsledným časem 4:06.56 min. a 10. místem Jakub sice moc spokojený není, ale po minulém víkendu kdy bral dvě zlaté na domácím šampionátu dorostu a juniorů může být s letošní halovou sezónou nadmíru spokojen.


Nové fotogalerie 20.2.2012

Lezení v ledu Žimrovice – papírenský náhon na řece Moravici a ledostěna na Bílé – FOTO ZDE
Halové Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek – FOTO ZDE
Vzpomínka na Czech Adventure Race 2011 – FOTO ZDE


Halové Mistrovství ČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek – 18.-19.2.2012

Sobota – Jakub Zemaník se stal dorosteneckým halovým mistrem České republiky na 3000m v novém osobním rekordu 8:52.21 min.
Neděle – Další zlato! Jakub zvítězil i ve svém druhém závodě, v běhu na 1500m v čase 4:10.66 min. a získal tak velmi cenný halový double.


Ledostěna na Bílé – 12.2.2012

Jenda:V neděli jsme s klukama z horolezeckého oddílu vyrazili na Bílou. Díky mrazivému počasí se podařilo vytvořit 10 m vysokou ledovou stěnu, do které se s chutí zakously naše cepíny a mačky.FOTO ZDE


Zimní Adventure Race -Timex Rajd Zimowy 360° – 8.-12.2.2012 Zamość

Ninaj:Nedokončený závod vždycky zamrzí, obzvlášť pokud se musí odstoupit v situaci, kdy je tým na medailových pozicích. Je to ovšem týmový závod a stát se může cokoliv. Zatím jen krátce, po prologu 8km, MTB 56km, běžky 18km, MTB 68km a treku 47 km jsme museli v depu závod ukončit… Více o tom všem ZDE


Zimní Adventure Race -Timex Rajd Zimowy 360° – 8.-12.2.2012 Zamość

Ninaj:Prvním AR závodem v roce 2012 bude polský zimní Timex Rajd Zimowy 360° …Po loňském druhém místě v závodě dvojic, se letos pokusíme uspět na klasické dlouhé trase, tým OpavaNet/Tilak/Merida tentokrát ve složení Marek Navrátil, Jan Zemaník, Michal Peitz, Romana Daněčková. Dohromady nás čeká 69 km treku-běhu – 279 km na kole – 42 km na běžkách + lanové aktivity, dohromady cca 390 km.TRAILER


Malá Fatra 6.2.2012

Ninaj, Jenda:Spolu s kamarády jsme vyrazili na jednodenní akci do Štefanové na Malou Fatru. Počasí vyšlo a až na velkou ranní kosu a pozdější vítr, supr podmínky. Podívali jsme se po roce opět na Velký Rozsutec a nakonec jsme ještě omrkli místní ledíky, něco už by určitě šlo slézt , ale ještě to není ono. FOTO ZDE


Mezinárodní halový mítink Bratislava 29.1. a Vídeń 31.1.2012

Kubajs:Druhým letošním halovým závodem byl mezinárodní mítink v bratislavské hale Elán. Zde jsem běžel opět závod na 1500 a ve druhém rozběhu jsem vybojoval druhé místo v čase 4:02.98 min.
Na mezinárodním mítinku ve Vídni jsem běžel závod na 800m. Ve svém rozběhu jsem obsadil druhé místo v novém osobáku 1:58.84 min.


Vysoké Tatry 28.1.2012

Ninaj, Jenda: Velice povedená ,,rychloakce,, ve Vysokých Tatrách. Odjezd z FM brzy ráno na Štrbské pleso, dále po svých na chatu pod Soliskom a do Furkotské doliny. Zde několik hodin povedeného zimního lezení trojkovým až čtyřkovým terénem za úžasného počasí. FOTO ZDE


Zima v Beskydech 27.1.2012

Ninaj: Konečně ty pravé zimní dny, dočkali jsme se! Teploty hluboko pod bodem mrazu, Lysá hlásí k dnešnímu dni 173 centimerů sněhu, Smrk na tom bude podobně. Takže pár fotek z pátečního čtyřhodinovéhu treku v Beskydech. FOTO ZDE


Halové středoškolské závody 24.1.2012

Kubajs: V úterý se v Bratislavě konaly závody mezi sportovními gymnázii. Ve svém prvním letošním halovém závodě jsem běžel 1500, kde jsem si po výborném výkonu odvezl čas 4:02,72. a 2.místo. Jako škola jsme skončili 2. za SG Brno. Dalším závodem bude mezinárodní mítink znovu v Bratislavě, kde opět poběžím trať 1500 m.


Leden 2012

Lysacup – Bystré, Soustředění Praha, Lysacup – Visalaje VÍCE ZDE


Nízké Tatry 6. -8.1.2012

Jenda: Začátkem ledna jsem odjel na mixový tábor do Nízkých Tater. Plánovali jsem lézt v severní stěně Ďumbieru, leč špatné počasí zhatilo naše plány, a tak jsme vrchol Ďumbieru “dobyli” pouze turisticky..FOTO ZDE


Vysoké Tatry 9. -11.12.2011

Ninaj: Zřejmě poslední letošní akce v Tatrách vyšla parádně. Spolu s kamarády jsme vyrazili v pátek směr Vysoké Tatry na Štrbské pleso, kde jsem mimo jiné navštívil taky Kubajse na soustředku a v místním hotelu Litvor jsme dostali příležitost přespat. V plánu jsme měli víceméně nějáký ten trek+výstup na vrchol. V sobotu jsme zkusili Kriváň, bohužel počasí a sněhové podmínky nás donutily výstup vzdát. V něděli však bylo počasí jako z pohádky, a tak jsme zvolili výstup na Predné Solisko (2093 m.n.m), který jsme si užili v pravé zimní atmosféře se super výhledy.FOTO ZDE


Pražská stovka 2. -4.12.2011

Ninaj: Poslední letošní závod vyšel na jedničku. Výsledek se nerodil vůbec lehce, ale to ostatně nikdy na takto dlouhých a náročných závodech, ale my kluci z Moravy máme v nohách a nejen v nich dynamity a spolu s Valachy Zbyňkem Cyprou a Rosťou Filipcem jsme po parádní spolupráci ve druhé polovině závodu doběhli na prvním místě! Díky kluci.FOTO Z CÍLE ZDE


Soustředění – Vysoké Tatry 5.- 19.11.2011

Kubajs: Mám za sebou dva týdny reprezentačního soustředění ve Vysokých Tatrách. Dvě stovky naběhaných kilomerů, nezbytná regenerace a taky super počasí. Nyní mě čeká pár dní v Ostravě a 4. prosince jedu trénovat opět do Tater, tentokrát na deset dní spolu s SSK Vítkovice. FOTO ZDE


Hornická desítka 5.11.2011

Další ročník tentokrát 26. je již minulostí. Na listopad nezvykle teplé počasí přilákalo na start rekordních 2050 závodníků! Na startu jsme opět nechyběli. V kategorii dorostenců doběhl Jakub na trati 838 m ve velice silné konkurenci na druhém místě v čase 2:09 min. Startovka byla opravdu nabitá, vždyť na start se postavili dorostenečtí mistři ČR na 800 , 1500 a 3000 metrů!


Závodní víkend v Itálii 15-16.10.2011

Kubajs: Zajímavou zkušenost jsem získal na závodech v Itálii, kde jsem si zaběhl ve dvou dnech dva závody. A ve výsledcích jsem se neztratil :první místo v závodě na jednu míli Circuito Citta di Biella a druhé místo na silničním závodě Giro Podistico di Pettinengo. Více zde.


Lycian Challenge Adventure Race – Turecko 17-23.10.2011

Ninaj:Tak jsme zpátky! Zatím jen krátce, později toho sepíšu více, závod byl docela náročný, bylo to skoro pořád z kopce a do kopce, počasí bylo ideální, v noci sice někdy trochu zima, ale jinak příjmené teplo. Treky, MTB, mořský kajak, coasteering, canyoning… délka okolo 400km všechno v nádherné turecké přírodě. Zážitků je za těch asi 77 hodin závodění opravdu hodně, po nepovedeném prvním dni jsme se postupně hnali dopředu a stahovali ztrátu což se nám docela dařilo a ve výsledku nám patří 5. místo hned za dalším českým týmem AlpinePro/Nutrend/Merida!…FOTOGALERIE ZDE… . Kompletní reportáž zde.


Ondřejnická patnáctka 9.10.2011

Ninaj:Druhý ročník přilákal do areálu Opálená na Čeladné rekordní počet účastníků. Celkem 117 běžců se postavilo na start náročného patnáctikilometrového závodu. Vysoké finanční odměny přilákaly kvalitní závodníky z Polska a Slovenska, kteří také splnili roli favoritů a ve většině kategorií byli na předních místech. Mezi muži zvítězil Andrzej Dlugosz za 57:39 min!!! Já jsem skončil na 14. místě v čase 1:10.23 hod.


MČR družstev dorostu 24.9.2011

Kubajs:V pražském Edenu se uskutečnilo MČR družstev kde jsem běžel závod na 3000 m. Celý závod jsem si odtáhl, jednotlivé kilometry za 3:20 min. , 3:07 min. , 2:55 min a v pohodě si doběhl pro první místo a plný počet bodů. Na závěr jsem ještě nastoupil do štafety na 4x400m a výkonem 53.1 sec. jsem přispěl k třetímu místu. Celkově jsme obsadili výborné druhé místo za domácí Slávií. Tyto závody zakončily dráhovou sezónu 2011.


Semifinále družstev dorostu 24.9.2011

Kubajs:Jedním z letos posledních závodů na dráze bylo semifinále družstev dorostu, které se konalo v Opavě. Běžel jsem zde závod na 1500m a prvním místem v čase 4:08.51min. jsem přispěl k vítězství našeho družstva SSK Vítkovice a tím pádem i k postupu do finále MČR družstev, které se koná 1. října v Praze.


Baráž o účast v I. lize mužů a žen v atletice 17.9.2011

Kubajs:Na stadioně v Uherském Hradišti se konala baráž o první ligu, kde jsem startoval jako hostující za Slezan Frýdek-Místek. Byl to můj první závod po delší pauze zaviněné zraněním, podařilo se mi však zaběhnout kvalitní čas. Po úvodním pomalém kilometru v prvním rozběhu se běželo na rychlý závěr, který jsme sem vystupňoval a vyhrál rozběh v čase 4:11.52 min, celkově jsem skončil na 2. místě.


Vysoké Tatry 16.-18.9.2011

Ninaj: Tak trochu narychlo jsem vyrazil spolu s kamarády z frýdeckomísteckého horolezeckého oddílu do Vysokých Tater. Spaní na Chatě pri Zelenom plese, super počasí, skvělí lidi, záživné treky: sedlo Baranie rohy, Jahňací štít, Veľká Svišťovka , kopec srandy – prostě mega výlet!!!…FOTOGALERIE ZDE…


Prázdninové feraty

Jenda:Na konci srpna jsem strávil něco málo přes týden v Rakousku v okolí Zell am Zee. S partou z Frýdku-Místku a okolí jsme za suprovního počasí zdolávali den co den feraty všech možných obtížností. 1) Seewand Klettersteig…2) Schuastagange Klettersteig…3) Pidinger Klettersteig…4) Mooshammersteig na Hochseiler.


Beskydská sedmička – MČR v horském maratonu dvojic 2.-4.9.2011

Ninaj:Po velkém souboji vybojoval tým OpavaNet/Tilak/Merida ve složení Jan Zemaník a Marek Navrátil celkové čtvrté místo a v kategorii místo třetí! Na celkové třetí místo jsme ztratili asi osm minut, ale i tak jsme vzhledem k vývoji závodu spokojení, ještě aby ne, když jsme cca 4km před cílem byli na šestém místě! Celou trasu jsme zvládli za 13 hodin a 25 minut..více zde.


Walliské Alpy aneb Dom podruhé

Jenda: Jelikož mi toto léto zkrachovaly dvě akce do vysokých hor, a už jsem nedoufal, že se někam podívám, tak jsem s radostí přijal možnost jet 7.8. – 10.8. na nejvyšší horu Švýcarska Dom 4545 m.n.m. Akce to byla blesková a nutno dodat, že úspěšná. Během dvou dnů se naší trojčlenné skupince podařilo vystoupit na vrchol po hřebeni Festigrad a sestoupit “normálkou” , foto naleznete zde.


Mistrovství Evropy v Adventure Race – Czech Adventure Race 16.-21.8.2011

Ninaj:Na Mistrovství Evropy vybojoval tým OpavaNet/Tilak/Merida ve složení Marek Navrátil, Aleš Dytrt, Radka Brožková a Jan Zemaník skvělé 3. místo!!!. Cca 500 km zejména MTB, trek/IN-line, treku, kajaku jsme zvládli za 61 hodin a 29 minut. Zážitků je opravdu celkem hodně později o tom všem něco sepíšu, nyní mě ale čeká pořádná regenerace a závěrečná příprava na B7.


Walliské Alpy 23.-30.7.2011

Ninaj:Počasí a možná, i tak trochu neznalost prostředí nám sice překazily plány na Breithorn a Matternhorn, ale i tak byl týden v Alpách super zážitkem. Na úvod jsme se podívali do italského Arca na MS v lezení, poté jsme nabrali směr Švýcarsko, kde jsme stanovali v místním kempu ve vesničce Täsch. Dva dny hezkého počasí nám dovolily podívat se na Dom (4545 m.n.m.), pak se ovšem počasí pokazilo a po návštěvě Zermattu, jsme nastoupili aspoň na úpatí Matterhornu k chatě Hörnli (3260m.n.m.). Foto naleznete zde a podrobněji o tom všem v reportáži.


Horský maraton dvojic – Mountain Challenge 1.-2.7.2011

Tým Podlysáků ve složení Jan Zemaník a Filip Šilar zvítězil ve druhém závodě v Beskydech! TrasuPustevny, Tanečnice, Čertův Mlýn, Podolánky, Břestový, Včelín, Šance, Kobylanka, Lysá hora, Ostravská ch., Ostravice, Cyrilka,Čertův Mlýn, Tanečnice, Pustevny cca 60 km jsme zvládli v dost pekelném tempu v čase 6 hod 38 min. Více o závodě v reportáži a tady pár fotek z průběhu závodu.


Adventure Race Slovenia 23.– 26.6.2011

Ninaj: Slovinské dobrodružství je za námi..Na tomto Adventure Race jsem startoval za český tým OpavaNet/Tilak/Merida, složení se ještě narychlo měnilo, takže jsme startovali nakonec v sestavě Marek Navrátil, Michal Peitz, Radka Doskočilová, Jan Zemaník. Nedokončený závod určitě vždy zamrzí, ale i tak jsme ve Slovinsku bojovali až do poslední chvíle! Za dva dny závodění se nasbíralo neskutečné množství zážitků a přibyly nové zkušenosti a to je asi to hlavní co jsem od AR ve Slovinsku očekával. Více o tom všem se tu časem objeví, pár fotek zatím tady.


Adrenalin Cup 25.6.2011

Tým Podlysáků úspěšně závodil na extrémním závodě štafet Adrenalin Cup! Na letošním 15. ročníku, který byl zároveň i Mistrovstvím republiky štafet jsme startovali ve složení: Pavel Michna, Ivan Chlebovec, Milan Svoboda, Radovan Sučík. Po velice dobrém výkonu obsadil tým skvělé dvanácté místo! Více o tom všem v reportáži, zde celkové výsledky a tady fotky z průběhu závodu . Půlhodinový sestřih ze závodu na ČT4 sport.


MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze 18.-19.6.2011

V prvním dni mistrovství se stal Jakub Zemaník dorosteneckým vicemistrem republiky na 1500 metrů v čase 4:08.91min! Jakub diktoval tempo už od začátku, protože se dopředu nikomu moc nechtělo. Celý závod běžel suverénně na prvním místě o které nakonec po velkém souboji v cílové rovince přišel a titul mu unikl o 11 setin sekundy. Druhý den, druhá medaile, zlatá, tentokrát na dvojnásobné trati 3000m. Po velice pomalých dvou kilometrech (6:18min) se rapidně zrychlilo (poslední km za 2:45 min) a Jakub získal svůj první titul v dorostenecké kategorii na 3000m v čase 9:03.41min! Fotogalerie zde


Mezistátní utkání HUN-SVK-CZE 11.6.2011

Kubajs: Do maďarského Veszprému jsem spolu s reprezantací vyrazil už v pátek dopoledne. Po několika hodinové cestě autobusem, jsme se ubytovali, rozcvičili se a po předzávodní poradě šli spát. Svůj závod na 1500m jsem běžel v sobotu odpoledne, kdy foukal dost silný vítr, který se nakonec podepsal i na výkonech. Do cíle jsem doběhl po výborném finiši na třetím místě za domácími Maďary v čase 4:13 min. Fotogalerie zde


Horský maraton dvojic – Mountain Challenge 3.-4.6.2011

Nový závod, nová výzva, tak přesně tohle je nový 3-dílný seriál závodů v horském maratonu dvojic „Mountain Challenge“ Prvním závod se odehrál v Jeseníkách, konkrétně v Koutech nad Desnou. Na start, který byl přesně o půl noci jsme se postavili ve složení Jan Zemaník a Jan Michna. Trasa byla vymyšlená moc hezky a byla opravdu záživná, táhlá stoupání, seběhy, rovinky. Ve výsledku jsme nakonec skončili desátí, i když jsme se skoro po celý závod pohybovali kolem pátého místa a v kategorii bojovali o bednu, rozhodla jedna školácká chybička a boj o medailové umístění pro nás zhruba 15 km před cílem skončil…


Zlatá Tretra 31.5.2011

Kubajs:Poslední květnový den patřil tradičnímu ostravskému mítinku – Zlaté Tretře. Velká jména zdobila i tento ročník, Paul Kipsiele Koech, Usain Bolt, Dayron Robles a mnoho dalších závodilo na vítkovickém stadióně. Já měl tu možnost a běžel jsem v předprogramu národní běh na 1500m. Po úvodním, z mé strany pomalém kiláku, jsem vystupňoval poslední pětistovku a byl z toho opět nový osobák 4:04.98 min .


1. kolo II. ligy mužů a žen v atletice – Hranice 22.5.2011

Kubajs:Dalším závodem na dráze byla liga mužů a žen v Hranicích. Zde jsem jako hostující závodník za Slezan Frýdek-Místek běžel závod na 1500m. Za velkého vedra jsem si zde doběhl pro první místo, ale hlavně pro nový osobní rekord, který má nyní hodnotu 4:05.76 min .


Další náročný závodní víkend 6.-8.5.2011

Ninaj:V pátek a v sobotu se konal kousek od Hradce Králové extrémní závod Hradecký survival (MČR v přírodním víceboji dvojic). Tým Podlysáci závodil tentokrát ve složení Jan Zemaník a Filip Šilar. Absolvovali jsme zde mnoho tradičních i netradičních disciplín : Noční orientační běh, noční MTB, noční kánoe, noční inline, MTB cross-country, kánoe -orienťák, surfing, orientační běh – scorelauf, podzemní chodby, slaňování, lezení , HOROcross, lanové aktivity, střelba ze vzduchové pistole, fotoOB, slackline a jiné survivaloviny, více o tom všem najdete v reportáži. V neděli se pak konal Běh ulicemi města Bohumín, kde jsem se také ,,proběhl,, a doběhl si na trati 2km pro šesté místo. .


1. kolo dorostu a juniorů – Vítkovice

Kubajs 7.5.2011:V sobotu se odehrálo ve Vítkovicích úvodní kolo soutěže družstev dorostu a juniorů v atletice. Zde jsem startoval na tratích 400 m a 800 m. Za větrného počasí se sešla dobrá konkurence, v běhu na 800m jsem obsadil čtvrté místo v novém osobním rekordu 1:59,72 min. O necelé dvě hodiny jsem se postavil na start běhu 400 m, kde jsem se umístil na pátém místě v čase 54.21 sec. Celkově jsme skončili na třetím místě, dobrý vstup do nové sezóny.


Soustředění Chorvatsko 23.4.-1.5.2011

Kubajs:Toto soustředění bylo zaměřeno hlavně na doladění formy před náročnou hlavní sezónou. Celý týden bylo hezké počasí, tudíž ideální podmínky k trénování. Nyní se začne opravdu závodit!Fotogalerie zde


Závodní víkend 30.4.-1.5.2011

Ninaj: Sice trochu neplánovaný, ale hodně povedený poslední dubnový víkend! V sobotu se konal tradiční Běh Hrádkem, na kterém jsem obsadil druhé místo v hlavním závodě na 8 km. V neděli se pak konal v Boskovicích ,,Běh za sedmizubým hřebenem,, závod zařazen do Salomon Trail Running Cupu, na kterém jsem skončil na třetím místě. Více zde


Čestí závodníci v Adventure Race ve světě

Ninaj Kamarád a můj loňský parťák v závodě 5BV Pavel Paloncý se zůčastnil náročného závodu v Patagonii Wenger Patagonia Expedition Race! O měsíc později jakožto člen brazilského týmu Selva Kailash dokončil slavný Adventure Race Ecomotion v Brazílii v čase 123 hodin a to na devátém místě. Nyní ho čeká další závod, tentokrát v Číně kde se chystá dokonce i celý český tým Accom/OpavaNet ve složení Barča Válková, Jarda Krajník, Pavel Paloncý a Tomáš Petreček. Držíme palce!


Soustředění Melago

Kubajs 17.4.: Tak konečně na chvíli doma! Dva týdny na reprezentačním soustředění v Melagu byly moc super. V rámci přípravy jsme zde všichni naběhali velké množství kilometrů a užili si kupu srandy. Fotogalerie zde


Asolo Flame GTX

Ninaj: Moderní a hodně dobré boty na lehký trek a turistiku, recenze zde.


Zimní tábor – Popradské pleso

Jenda: Při naší poslední zimní návštěvě Tater jsme zavítali do okolí Mengusovské doliny. Přístřeší nám poskytla Chata pri Popradskom plese. Na chatu jsme dorazili v pětičlenné sestavě ve středu večer, ubytovali se a…více zde. Pár fotek z akce ve fotogalerii zde


Běh okolo Olešné

Ninaj:V sobotu 2.dubna se uskutečnil druhý závod Velké běžecké ceny – Běh okolo Olešné. Letos byl tento závod, zárověň jako Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu. Trať byla klasická jako v minulýchj ročnících, šest kilometrových okruhů v okolí přehrady. V tomto závodě jsem se umístil na 6. místě v čase 21:56 min. .


Skoro celý duben se budu soustředi

Kubajs: V rámci přípravy před hlavní sezónou pojedu na čtrnáct dnů do italského Melaga (1800 m.n.m) , kde se zúčastním reprezentačního soustředění. O týden později mě čeká soustředění v Chorvatsku, kde budu trénovat společně se svým oddílem SSK Vítkovice.


Slezanský kros

Ninaj: Ve středu 23. března se uskutečnil v areálu atletického stadiónu ve Frýdku-Místku úvodní závod Velké běžecké ceny – Slezanský kros. Za krásného a slunečného počasí čekalo na závodníky 6 km, 8 okruhů, na celkem nové trati, oproti jiným ročníkům obohacené o dva krátké výběhy a jeden prudší seběh. V rámci přípravy jsem se také zúčastnil a obsadil jsem zde celkové šesté místo v čase 24:23 min.


Skoro celý duben se budu soustředit

Kubajs: V rámci přípravy před hlavní sezónou pojedu na čtrnáct dnů do italského Melaga (1800 m.n.m) , kde se zúčastním reprezentačního soustředění. O týden později mě čeká soustředění v Chorvatsku, kde budu trénovat společně se svým oddílem SSK Vítkovice.


Slezanský kros

Ninaj: Ve středu 23. března se uskutečnil v areálu atletického stadiónu ve Frýdku-Místku úvodní závod Velké běžecké ceny – Slezanský kros. Za krásného a slunečného počasí čekalo na závodníky 6 km, 8 okruhů, na celkem nové trati, oproti jiným ročníkům obohacené o dva krátké výběhy a jeden prudší seběh. V rámci přípravy jsem se také zúčastnil a obsadil jsem zde celkové šesté místo v čase 24:23 min.


Bahnitý průser v Baldovci na MČR

Kubajs: Tak to byl asi nejnáročnější závod, kterého jsem se zúčastnil a nedoběhl, možná i díky tomu, že jsem dva týdny před závodem proležel týden s antibiotiky. Na velice náročné trati jsem se držel v průběhu závodu na předních pozicích, avšak při seběhu posledního kopce v posledním okruhu jsem asi potřetí spadl a pokračovat už prostě nešlo! Náročné podmínky jsou vidět i ve fotogalerii zde..


Mořkovský zajíc

ninaj: Dalším závodem kterého jsem se zúčastnil byl silniční závod na 10 Km v Mořkově – Mořkovský zajíc. Počasí si opět trochu hrálo a v noci z pátku na sobotu napadlo slušné množství nového mokrého sněhu. Terén zvlněný, mírné kopečky střídaly seběhy, pět kiláků na obrátku a zpět do cíle, na cestě břečka, voda a podobné sračky, tak nějak to vypadlo na trati. K samotnému závodu asi jen to, že to klouzalo, ujíždělo a pořád jsem přeskakoval ze strany na stranu, chvíli jsem běžel nalevo, pak uprostřed, pak napravo, a tak se to střídalo, v cíli nakonec 6. místo v čase 37:17 min.


Kobeřická dvacítka

ninaj:V neděli 13.3. se konal v Kobeřicích jubilejní 30. ročník Kobeřické dvacítky kterou jsem si letos nenechal ujít. Počasí bylo parádní, teplo a slunečno, jen ten vítr byl dosti silný! Trať byla pro mě velkou neznámou a vůbec jsem nevěděl co mě čeká. Věděl jsem jen, že se běží jeden okruh, který má dvacet kilometů a vede přes nějáké vesnice. A okruh to byl docela náročný, dlouhé a táhlé kopce, docela dost seběhů plus ten silný vítr, nebylo to nic příjemného. V podstatě to byl můj první závod na dvacet kilometrů a snažil jsem se to nějak nepřepálit, a možná, že jsem se snažil až hodně a zbytečně jsem si nechal utéct čelní skupinku a celý závod jsem běžel osamocen. Do cíle jsem doběhl na 8. místě v čase 1:17 hod.


Jeseníky

Jenda:Ve dnech 27.2. – 2.3. se konal v Jeseníkách lyžařský výcvik budoucích ostravských záchranářů, na kterém jsem nemohl chybět. Ubytovaní jsme byli na chatě Kurzovní, z níž jsme vyráželi na nedaleké sjezdovky a Praděd. Součástí lyžáku byla i spolupráce s Horskou službou, při které jsme si vyzkoušeli svoz zraněných a viděli v akci lavinového psa. vyšlo nám perfektní počasí, které je z velké části zachyceno na fotkách. od Honzy Kučery.


HMČR a závěr Lysacupu

O tomto víkendu 26-27.2. se konalo v Praze halové Mistrovství ČR juniorů a dorostu, kterého se Kubajs bohužel nezúčastnil. Důvodem bylo onemocnění, které přišlo pár dní před závodem a byla to velká škoda, protože by Jakub na trojce i na patnáctce nějákou tu placku určitě získal! Bronzovou medaili, nový osobní a oddílovy rekord si přivezl z Prahy Martin Trybula výkonem 207cm! V sobotu se také běžela poslední etapa LC, ve které přišel Jan Zemaník o svoje celkové prvenství mezi juniory a celkové umístění do destítky. V týmech obsadili Olympáci nakonec druhé místo. Více o tom všem najdete v reportáži, která se tu časem objeví…


Mezinárodní atletický halový mítink – Vídeň

Kubajs: Mým posledním startem v hale před HMČR byl závod na 800m na mezinárodním mítinku ve Vídni, který se konal v sobotu 12. února. Zde jsem ovládl pátý rozběh v novém osobním rekordu 2:00.19 min.


zimní Malá Fatra

Jelikož bylo hezky a počasí přímo vybízelo k nějáké akci, podnikli jsme výlet na Malou Fatru. Sedmihodinová tůra ze Štefanové na Veľký Rozsutec a Stoh se opravdu povedla, pár fotek najdetetady.


Lysacup 13. etapa 3in1

Ninaj:Poprvé jsem si vyzkoušel to nejtěžší co Lysacup nabízí, etapu 3in1, která je typická výběhem na Lysou, poté seběhem na hotel Bezruč a následným výběhem kolem hospody u Veličků opět na vrchol Lysé hory. Prvního bodovaného výběhu se zúčastnilo tentokrát 176 závodníků, dál pokračovalo zhruba 80 odvážlivců. Celá trať 3in1 měřila zhruba 16km a byla to pořádná makačka! Po vcelku vlažném prvním výběhu za 49 min. na 14. místě, jsem zejména v seběhu dotáhl ztrátu na čelní pozice a v následném výběhu jsem se probojoval na celkové 4. místo. V týmech opět druzí:-(


Mistrovství Moravy a Slezska v hale – Bratislava

Kubajs: Halová sezona je v plném proudu a dalším závodem bylo Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo 5.února. Jelikož na Moravě žádná hala není, konají se tyto závody v hale Elán v Bratislavě. Zde jsem startoval v závodě na 800m a bylo z toho 3.místo v čase 2:03.99 min.


Mezinárodní atletický halový mítink – Linz

Kubajs: Ve čtvrtek 3. února se konal v rakouském Linci dobře obsazený mezinárodní atletický halový mítink, na kterém jsem běžel i já, tentokrát závod na 3000m. Po pětihodinové cestě jsme dorazili do Lince, prohlédli si moderní Tips Arenu a poté se šli projít do hezkého centra Lince. Start mého rozběhu B byl pro mě sice v netradičním čase 20:45 hod, ale i přesto jsem si zde doběhl pro nový osobní rekord 9:03.94 min.


Lysacup – etapa číslo 12

Ninaj: V posledním lednovém víkendu se běžel také Lysacup, bylo krásně, na Ostravici u hriště se nás sešlo skoro 150, bolely mě nohy, cítil jsem ještě únavu z Polska, doplazil jsem se do cíle na 13. místě a v týmech jsme skončili opět druzí za Slovákama – co víc dodat…V sobotu 5.2 nás (teda jen ty, kteří budou chtít) čeká etapa 3in1, to znamená nahoru, dolů na Bezruč, a pak zase nahoru, takže se máme na co těšit!


Mezinárodní atletický halový mítink – Bratislava

V neděli 30.ledna se uskutečnil v bratislavské hale Elán mezinárodní mítink, na který odcestoval i Kubajs společně se svým oddílem SSK Vítkovice. V běhu na 1500m, konkrétněji ve druhém rozběhu se umístil na 4. místě, ve skvělém čase a novém osobním rekordu, který má nyní hodnotu 4:08.22 min.


Několik aktuálně nejaktuálnějších aktualit

Ke konci ledna se toho sešlo opravdu dost! Ve Frýdku-Místku proběhla výroční členská schůze oddílu atletiky, začala halová atletická sezona, v Polsku se uskutečnil Evropský pohár v Adventure Race a zimní podmínky umožnily ledové lezení v Tatrách! Podrobnější informace o tom všem najdete zde..


Timex Winter Adventure

Ninaj: Mým prvním velkým závodem v letošním roce bude zimní Adventure Race v Polsku, kde nás čekají disciplíny: trek, MTB, běžky a lanové aktivity. Timex Winter Adventure, závod zařazen do evropského poháru se uskuteční ve dnech 20.-23.1 v polském Koniakówě. Bude to můj první opravdový zimní extrém a zároveň také premiéra v týmu…


Silvestr 2010

V Ostravě se konal Silvestrovský běh Hrabovou, za zimních podmínek zvítězil na trati 10 km Peter Mikulenka, Jakub Zemaník si zde doběhl v silné konkurenci pro velice dobré 6. místo. Na Ostravici se odehrála další etapa Lysacupu, která startovala tentokrát z hřiště. Olympáci vybojovali v této etapě 3. místo (5. Vladan Šindelek, 8. Jan Zemaník , 16. Pavel Šindelek).


Pražská stovka 3.-5.12.2010

Ninaj: Můj první zimní extrém mám úspěšně za sebou. Trasa Mýto-Praha Modřany (119km/3100m převýšení) byla díky velkému množství sněhu, mrazu a silné konkurenci opravdu náročná. Od začátku závodu se na čele pohybovala skupinka Ukrajinců, kterou jsem spolu s Markem Navrátilem a jedním Polákem vyrovnaným tempem zhruba po 40 km dotáhl. Druhá polovina závodu byla o dost těžší, úseků kde se dalo běžet bylo málo a prošlapávání stopy ve sněhu stálo dost sil. Vícezde.


Lysacup 2011 – 4.etapa

Čtvrtá etapa – mistrovská odstartovala v sobotu 27.11 z Rajské Boudy. Za zimních podmínek (mrzlo, sněžilo, foukalo) se vydalo vstříc Lysé hoře 217 závodníků. Na trati už byla několika centimetrová vrstva sněhu, která prověřila připravenost každého účasníka. V týmech jsme opět vyhráli, tentokrát sice hodně těsně, ale potvrdili jsme vyrovnanost našich výsledků!! Jelikož byla tato etapa mistrovská, běželo se v jednotlivých kategoriích o medaile a i zde se Olympákům dařilo. Martin Holiš se umístil v kategorii MA na 3. místě, Vladan Šindelek byl druhý kategorii MB a Jan Zemaník zvítězil v kategorii juniorské:-).


Salomon XT Wings

Ninaj:Po stovkách odběhaných a nachozených kilometrech v horách přináším recenzi na Salomon XT Wings, kterou najdete v sekci ostatní zde.


Lysacup 2011 – 3.etapa

Ninaj:Třetí etapa se startem tentokrát z Ostravice žel. přejezdu byla opět rekordní!! Přes 230 borců se postavilo na start skoro osmi kilometrové etapy. Díky vysoké účasti se muselo upravit i bodování takže vítěz etapy bere nyní 300 bodů. Olympáci opět na prvním místě (2.Martin Holiš, 5.Vladan Šindelek, 9. Pavel Šindelek) .


Soustředění Vysoké Tatry 7.-20.11.2010

Kubajs: V sobotu 20.11 jsem se vrátil ze čtrnáctidenního soustředění ve Vysokých Tatrách, kde jsem naběhal spolu s Black teamem spoustu kilometrů, které budou základem pro novou sezónu. Počasí bylo opravdu parádní, až na pár dnů kdy sněžilo nebo pršelo. Jinak se soustředko celkově hodně povedlo a pár fotek zde


Hornická desítka 2010

Ninaj: Letošní rekordní 25. ročník Hornické desítky je již za námi. Ve všech závodech byl překonán účastnický rekord a celkový počet závodníků byl 1943! Velkou osobností zde byla letos mistrně světa Jarmila Kratochvílová, která odstartovala závody mládeže. Anička, naše sestřička doběhla na sedmém místě, Kubajs jako obvykle vyhrál a já jsem na desetikilometrové trati zaběhl čas 35:12 min.


Run-Up Žilina 2010

Ninaj:Na závěr sezóny jsem si ještě stihl vyzkoušet co je to Run-Up, nebo-li běh do schodů. V Žilině se konal první ročník Mistrovství Slovenska v této disciplíně. Za tým Horedole se mi podařilo zdolat 77metrů, 23 poschodí a 375 schodů v čase 2.01 min. Ještě se zde musím zmínit o závěrečné afterparty v Kádvojce, která se opravdu povedla!!!


5 beskydských vrcholů 2010

Lysá hora – Gruník – Smrk sedlo – Vysoká – Radhošť, tak na tyto vrcholy nás zavedl letošní ročník, který se opravdu povedl! Tým Podlysáků tentokrát ve složení Jan Zemaník a Pavel Paloncý (jen tak mimochodem účastník nedávného mistrovství světa v Adventure Race) vybojoval v silné konkurenci skvělé 4. místo!…více zde


Slezanská desítka a Ondřejnická patnáctka

Ninaj: Ve středu 6.10 se konal na slezanském stadioně závod na 10 km. Vítězem se stal Peter Mikulenka, který běžel tréninkově za 33:25 min, já jsem doběhl na celkovém 4. místě v čase 35:46 min. V něděli 10.10 se konal první ročník Ondřejnické patnáctky. Na náročném a dlouhém závodě na 15 km s převýšením 650 metrů se sešlo 55 běžců. Zde jsem obsadil v kategorii MA 6. místo v čase 1:09 hod.


MU žactva a Euroregion 2010

V sobotu 18.9 proběhlo mezistátní utkání žactva se Slovenskem. Českou republiku reprezentoval také Jakub Zemaník na trati 1500 metrů a bylo z toho jasné vítězství v čase 4:16 minuty. Ve středu 22.9 se v polském městě Bielsko Biala konal další ročník mezistátního utkání v rámci Euroregionu – Polsko-Slovensko-Česko. Zde reprezentoval Jakub také a na trati 1000m zvítězil v novém oddílovém rekordu 2:38.38 min.


Beskydská Sedmička 17.-19.9.2010

Ninaj: Proklatě prosraný závod, takhle bych nazval první ročník Beskydské Sedmičky. Tolik sprostých slov co ze mě vypadlo už dlouho nepamatuju. Ale i přes všechny problémy (moje střevní potíže, podběhnutá kontrola, a tak dále!) jsme došli v čase 14:23:00 hod. do cíle na 11. místě…více zde


Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze-Praha 11.-12.9.2010

První den mistrovství se vydařil Kubajsovi parádně, v běhu na 1500m obhájil mistrovský titul, navíc v novém oddílovém rekordu 4:10.77 min.!!! Tímto časem také navíc překonal sedmnáct let starý rekord mistrovstí, který do té doby držel Daniel Fekl. Druhý den běžel Kubajs závod na 3000m, který opět s přehledem vyhrál v novém oddílovém rekordu 09:15.53 min..více zde


Závody družstev 5-6.9.2010

V neděli 5.9 se konala v Hranicích baráž o 1. ligu mužů a žen v atletice. Družstvo mužů TJ Slezan F-M skončilo na 7 místě, Jan Zemaník zde běžel 5000m a skončil na 10. místě v čase 17:02 min., Jakub Zemaník zde běžel 800m a vybojoval 2. místo v novém osobáku 2:01.45 min. Hned v pondělí se konalo v Třinci Krajské finále družstev staršího žactva, kde podal Jakub rovněž skvělé výkony 150m-19.03s. a 300m-38.90s.


Běh na Kubánkov 28.8.2010

Ninaj: V pátek 28. srpna se konal v Chlebovicích čtrnáctikilometrový běh na Kubánkov, pěkný závod, kde po úvodním rovinnatém kilometru, bušíte zbylých zhruba 5 kiláků do kopce a dalších 8 kiláků z kopce nebo místy po rovině až do cíle. Počasí vcelku běžecké, místy déšť a vítr, trať parádní, lesní cesty, minimum asfaltu. Mezi asi 60 běžci jsem obsadil celkové 3. místo v čase 54:04 min.


4. kolo mužů a žen – Hranice 21.8.2010

Kubajs: V sobotu 21. srpna vyrazilo nepočetné družstvo na atletický stadion do Hranic, kde se odehrálo poslední kolo 2. ligy mužů a žen v atletice. Běžel jsem zde 400m a 200m, na obou tratích to byla premiéra s časy 54,36s. a 26,01s. Družstvo mužů postupuje do dalších bojů, do baráže, která se koná 5.září.


Tatry 26.-31.7.2010

Ve fotogalerii naleznete pár fotek z šestidenní dovolené ve Vysokých a Belianských Tatrách, kterou jsme si i přes nepřízeň počasí užili.


červenec – srpen 2010

Jelikož jsou prázdniny v plném proudu a není moc času flákat se u počítače, tak stručně bušíme a bušíme a bušíme!!!!!running, treking, bike:-)Chystáme se na náročnou podzimní sezónu!!!


3. kolo mužů a žen – Šumperk 3.7.2010

V sobotu 3.7 se konalo v Šumperku 3. kolo 2 ligy mužů a žen v atletice. Kubajs zde běžel 800m a kvalitním osobním rekordem 2:02,33 min vybojoval 3.místo. Družstvo mužů obsadilo 2. místo


Adrenalin Cup 25.-26.6.2010

V sobotu 26. června proběhl na Ostravici extrémní závod čtyřčlenných štafet Adrenalin Cup. V konkurenci skoro šedesáti týmů, jsme po slušných výkonech a navíc při premiéře vybojovali 16. místo…více zde


Závodní týden 14.-20.6.2010

V úterý se na frýdeckém stadioně konalo 2.kolo staršího žactva kde běžel Kubajs 150m-19:37s, 300m-39:55s a štafetu 3x300m. O den později zvítězil na míli za 4:51.32 minuty a posunul oddílový rekord. V neděli pak na Mistrovství Moravy a Slezska získal zlatou medaili na 1500m v čase 4:16.17 minuty .


Nabitý víkend 5.-6.6.2010

Po delší pauze zaviněné zdravotními potížemi jsme se opět vrátili k tréninkům a závodům. Kubajs se v sobotu zúčastnil 2.kola 2.ligy mužů a žen v Šumperku, kde si otestoval formu na 800m a byl z toho nový osobák 2:05,26min. V neděli pak v zvítězil na 4.ročník Běhu mezi náměstími. Jan Zemaník obsadil v něděli v Běhu mezi náměstímí 3 místo v MA a aktuálně se připravuje na jeden z vrcholů sezóny Adrenalin Cup.


Registrace na 5BV 1.6.2010

O půl noci 1. června proběhlo druhé kolo registrace na závod 5 BV. Během pár minut byl limit 100 týmů napněn, týmu podlysáků se podařilo úspěšně přihlást:-)


Trojka Tisu na dráze 21.4.2010

Ve středu 21.4. se na Frýdecko-Místeckém stadioně letos poprvé závodilo. Jakub Zemaník s přehledem vyhrál 600m časem 1:28.3min a o hodinu později se také postavil na start 3000m. Tady obsadil 8.místo časem 9:52.1 min


Běh okolo Olešné 17.4.2010

Za krásného počasí se uskutečnil třetí závod Běžecké ceny- Běh okolo Olešné..Mezi st.žáky vyhrál dvoukilometrovou trať Jakub Zemaník časem 6:55 min. Na muže čekala šestikilometrová trať, na které vybojoval Jan Zemaník 2.místo v čase 21:46 min.


Běh Hrádkem 10.4.2010

10.4. se uskutečnil Běh Hrádkem. Závody provázel silný déšť, ale i tak se sešla početná běžecká konkurence. Mládež běžela po silnici,dospělým pořadatelé přidali i terénovitou část. Mezi st.žáky vyhrál Jakub Zemaník a mezi muži se prosadil pátým místem Jan Zemaník časem 28:37min.


Mistrovství Moravy a Slezska kros 27.3.2010

Za chladného počasí proběhlo v Baldovci u Prostějova Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu. Na náročné podmáčené trati zvítězil mezi st. žáky Jakub Zemaník, mezi muži-vytrvalci se umístil Jan Zemaník na 4.místě…


MČR kros 21.3.2010 (Kubajs)

V sobotu dne 20.3.2010 proběhlo v Temelíně MČR v přespolním běhu všech kategorií. Na náročné trati dlouhé 2600m jsem vybojoval svůj třetí letošní mistrovský titul v čase 8:28 min. se 17 sekundovým náskokem před Filipem Sasínkem z Hodonína…více zde


HMČR 14.3.2010 (Kubajs)

V Jablonci nad Nisou se konalo ve dnech 6.a 7. března Halové Mistrovství ČR. První den jsem startoval na 1500m a zvítězil jsem v čase 4:22 min. Skoro na závěr druhého dne proběhl závod na 3000m ve kterém se mi podařilo opět zvítězit a časem 9:20 min jsem překonal rekord mistrovství!…více zde

STARŠÍ AKTUALITY

4. 6. 2024 Poludnica Run
21. 4. 2024 Ještěd Skyrace
26. 2. 2024 Rohalovská 10
31. 1. 2024 Cross della Vallagarina
11. 1. 2024 Silvesterlauf Peuerbach
25. 9. 2023 Bronz na Běchovicích
17. 9. 2023 Zámecká 5
12. 6. 2023 Rozhovor s Peterem Ďurcem
všechny články
Podlysáci.cz