Poludnica Run a Jesenický maraton 2021


23. 8. 2021 Horské běhy Závody

V sobotu 26. června jsem po dlouhé závodní pauze stál na startu oblíbeného Poludnica Run. Závodní i tréninkový výpadek byl opravdu dlouhý a nebylo jednoduché se do toho opět dostat. Nakonec 18.místo a čas 2:34hod (v roce 2019 – 2:16hod). Nebýt několikaminutového zaváhání ke konci závodu, mohlo to být ještě lepší. Každopádně to byla skvělá motivace do další přípravy a závodů!

Po statečném výkonu jsem bral v sobotu 21. srpna na Jesenickém maratonu sedmé místo (3:23hod)! Jeseníky mam rád a místní maratonská trať mi sedí. Tady musíš pořád běžet a přitom šetřit síly na nekonečný závěr, kde se mnohdy rozhodne o konečném pořadí.

foto Trailrun.cz

První půlka byla z mého pohledu vlastně takové trochu oťukování na co aktuálně mám a po celou dobu jsem visel za dobře běžícím Vítkem Otevřelem. Kousek před Švýcarnou (zhruba v polovině závodu) jsem se cítil hodně dobře a v běhavé části jsem se dostal do dobrého tempa, které jsem udržel v podstatě až do závěrečných kilometrů, kde mi sice trochu došlo ,ale i tak z toho byl docela slušný čas .

foto Trailrun.cz


Věřím, že mé druhé vystoupení na Jesenickém maratonu nebylo poslední a už spřádám plány na příští ročník !

foto Trailrun.cz
Podlysáci.cz