Závodní plány na jaro 2019


23. 2. 2019 Jan Zemaník Závody

Letošní jaro bude opět nabité a zejména v československé Golden Trail National Series (GTNS) bude o co hrát! Celkový vítěz totiž získá možnost startovat na třech závodech světové Golden Trail Series 2020 s krytím všech nákladů a to se bavíme o závodech jako je Zegama, Marathon du Mont Blanc, Sierre-Zinal… Navíc se chystám zabojovat na legendární Transvulcanii na Kanárských ostrovech, což je jeden z nejprestižnějších horských ultra závodů na světě, mimo jiné zařazený ve světové skyrunningové sérii.

Závodní plán na jaro je následující:

14.4. Ještěd Skyrace (24,5 km)

28.4. Salomon Baba-Kamzík (26 km) 1. závod GTNS

11.5. Transvulcania (75 km)

1.6. Poludnica Run (23 km) 2. závod GTNS

8.6. Králický půlmaraton (21 km)

Do přípravy na tuto sezonu jsem zapojil díky podpoře firmy Salomon také skialpy a i díky výborným podmínkám se mi v zimě dařily jeden až dva tréninky týdně jak v Beskydech, tak i ve Vysokých Tatrách. Z plánů pro letošní rok jsem nakonec úplně vypustil silniční maraton, a tak mě čeká náročná sezona v českých a zahraničních kopcích.

Letní a podzimní termínovku ještě nemám úplně uzavřenou, ale v září poběžím finále italské Salomon Golden Series – La Veia Skyrace, který je zároveň Mistrovstvím Evropy ve Skyrunningu, což bude jeden z vrcholů letošní sezony.

Podlysáci.cz