uvodkgolg

Ostravický kros


6. 4. 2017 Silnice a krosy

Myšlenku uspořádat vlastní závod jsme měli už dlouho, teď se to konečně povedlo a rádi bychom vám představili zcela nový závod Ostravický kros. Je nám jasné, že je v dnešní době po celé republice spousta běžeckých závodů,  avšak těch pravých přespolních běhů – krosů není mnoho. Už spoustu let jezdíme v roli závodníků po závodech všeho druhu, od rychlých dráhových závodů až po těžké horské maratony a letos jsme se rozhodli, že to zkusíme i v roli pořadatelů.

Dnešní doba běhání nahrává. V Česku pokračuje běžecký boom, běhání je in a závodů přibývá jako hub po dešti, zejména těch silničních. A protože silničních závodů je přehršel, rozhodli jsme se pro uspořádání krosového závodu. Našli jsme opravdu parádní zázemí místního golfového hřiště s výhledem na nejvyšší beskydské vrcholy, kde se Ostravický kros bude na konci října konat konat.

Kros jako takový má bohatou historii, pořádá se Mistrovství Evropy i Mistrovství světa a jednu dobu byl kros dokonce na i Olympijských hrách. Na krosových závodech se setkává vždy nesmírně silná konkurence běžců ze všech běžeckých disciplín. Je nesmírně populární v západních zemích Evropy či USA, bohužel v ČR takovou popularitu nemá. Proto je vytvoření takového závodu příležitostí, aby se podobný typ závodu dostal do podvědomí běžecké společnosti.

ostravickykros

Podívejte se na web závodu www.ostravickykros.cz a dozvíte se více!

STARŠÍ AKTUALITY

18. 5. 2017 Dráhová sezóna 2017
18. 5. 2017 Peilstein
25. 4. 2017 Salomon XA Enduro
23. 4. 2017 Malá a Velká Fatra
18. 4. 2017 Ještěd SkyRace
4. 4. 2017 Bratislava Marathon
31. 3. 2017 Madeira – zahrada Evropy
30. 3. 2017 Grossvenediger
všechny články
Podlysáci.cz