Ještěd SkyRace


18. 4. 2017 Jan Zemaník Horské běhy

Dva týdny po maratonu v Bratislavě se mi na Ještěd popravdě moc nechtělo. V horách jsem letos nenaběhal moc kilometrů a loni to tady nedopadlo moc podle představ. Nejdřív jsem nechtěl jet vůbec, pak jsem to přehodnotil a chtěl si udělat tréninkový víkend mimo Beskydy. Pár dní před závodem jsem si však uvědomil, že závod je nejlepší trénink a že Ještěd SkyRace poběžím – tréninkově, bez ambic.

20170415_105849

(foto Roman Koravský)

Počasí dobré, podmínky skvělé, profil trati vyhovující – zařadil jsem se na startu tak do páté řady a těšil se na parádní proběhnutí! A ejhle první kilometry na pohodu sedly, v úvodní sjezdovce jsem dotáhl první desítku, v následném seběhu skoro samotné čelo závodu. Pak jsem běžel dlouhou dobu s Tomem Macečkem a udržoval tempo tak akorát a dokonce to přitom stačilo na to, abychom se dotáhli na druhého Licháče. V druhé polovině už jsem si věřil trochu více a přidal do běžeckého a hlavně chodeckého úsilí! Vyplatilo se, v seběhu z Ještědu jsem se dotáhl na Toma Lichého a následující poslední výstup jsme už šli/běželi společně.

NIK_0587

(foto Lukáš Podolák)

NIK_1603

(foto Lukáš Podolák)

Rozhodující byl poslední úsek na Ještěd v kamenech, kde jsem se dostal před Toma a šel jsi svoje až do cíle. Po loňském seběhnutí z trati, právě v závěrečné části závodu jsem si tentokrát dával velký pozor, abych se do cíle dostal po té správné stezce a povedlo se! Když jsem se v polovině náročného seběhu otočil a viděl, že mám náskok, byl to hezký pocit. Druhé místo v čase 2:04 hod. je pro mě hodně super výsledek, absence tréninku v kopcích, zejména seběhy a prudké výběhy byly znát a je to třeba dohnat, ale o to větší radost z výsledku mám! Teď už je, ale opravdu třeba začít trénovat, jelikož na květnové Zegamě, by mi takovýto výkon k dobrému výsledku rozhodně nestačil..

IMG_1792

(foto Lukáš Budinský)

NIK_3936

(foto Lukáš Podolák)

Na závěr je třeba podotknout, že letošní ročník se opravdu povedl a i díky statutu MČR se zde sešla hezká konkurence. V republice není mnoho, tak špičkově zorganizovaných závodů a je vidět, že Honza Dušánek se opravdu snaží a dělá závod hlavně pro lidi! A co mě mile překvapilo byla atmosféra na trati, lidé opravdu fandili a vytvořili hezkou kulisu, která se taktéž u nás moc nevidí. A nesmím zapomenout ani na skvělé fotografy, tolik špičkových fotek neposbírám někdy ani za půl sezóny :-D

STARŠÍ AKTUALITY

9. 7. 2019 Králičák Skyrace
20. 6. 2019 Vysoké Tatry červen 2019
14. 6. 2019 Dráhová sezóna
10. 6. 2019 Salomon Slezský Maraton
7. 6. 2019 La Palma
3. 6. 2019 Poludnica Run
27. 5. 2019 Stubaiské Alpy na skialpech
2. 5. 2019 Melago a Giro Media Blenio
všechny články
Podlysáci.cz